Livre (1.0.0-beta2) - en to pl translation catalogue (132 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Remove
pl: Usuń

en: Edit
pl: Edytuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
pl: Strony są porządkowane najpierw ze względu na wagę, a potem tytuł.

en: Depth
pl: Głębokość

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Book
pl: Książka

en: Node ID
pl: ID zawartości

en: Outline
pl: Książka

en: View
pl: Widok

en: Node
pl: Węzeł

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Add child page
pl: Dodaj podstronę

en: Printer-friendly version
pl: Wersja do wydruku

en: Remove from outline
pl: Wyrwij z książki

en: Unknown export format.
pl: Nieznany format eksportu.

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Page
pl: Strona

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Up
pl: W górę

en: Goal
pl: Cel

en: Books
pl: Książki

en: Menus
pl: Menu

en: Book navigation
pl: Nawigacja książki

en: Top level book
pl: Książka nadrzędna

en: About
pl: O stronie

en: Nid
pl: ID węzła

en: Steps
pl: Kroki

en: Change book (update list of parents)
pl: Dokonaj zmian w książce

en: Manage your site's book outlines.
pl: Zarządzanie strukturą książek.

en: Book navigation block display
pl: Ustawienia wyświetlania bloku książki

en: Add to book outline
pl: Umieść w książce

en: Book outline
pl: Konspekt książki

en: This will be the top-level page in this book.
pl: Wpis będzie stroną tytułową książki.

en: Uses
pl: Używa

en: Menu link ID
pl: ID odnośnika menu

en: Collaboration
pl: Współpraca

en: Not in book
pl: Brak w książce

en: New book
pl: Nowa książka

en: Your page will be a part of the selected book.
pl: Strona zostanie dołączona do wybranej książki.

en: The book the node is in.
pl: Książka, do której należy węzeł.

en: The weight of the book page.
pl: Waga strony książki.

en: The parent book node.
pl: Strona nadrzędna w książce.

en: Parent link ID
pl: ID odnośnika wyższego rzędu

en: Save book pages
pl: Zachowaj strony książki

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
pl: Zawartość książki została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: Title changed from %original to %current.
pl: Zmieniono tytuł z %original na %current.

en: Updated book %title.
pl: Zaktualizowano książkę %title.

en: book: updated %title.
pl: Książka: zaktualizowano %title.

en: Update book outline
pl: Aktualizuj spis treści książki

en: Remove from book outline
pl: Wyrwij z książki

en: No changes were made
pl: Nie wprowadzono żadnych zmian.

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
pl: Wpis został dodany do wybranej książki. Można teraz zdecydować, w którym jej miejscu ma się znaleźć.

en: The book outline has been updated.
pl: Spis treści książki został zaktualizowany.

en: There was an error adding the post to the book.
pl: Podczas umieszczania strony w książce wystąpił błąd.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
pl: Strona %title posiada podstrony, które zostaną przesunięte w taki sposób, by zachowały swe miejsce w książce. Strona może zostać ponownie dodana do książki, a wtedy każda z jej starych podstron zostanie przesunięta na swe stare miejsce, co przywróci pierwotną strukturę książki (sprzed usunięcia strony).

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
pl: Strona %title może zostać ponownie umieszczona w książce za pomocą karty "Struktura książki".

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
pl: Czy na pewno wyrwać %title z książki?

en: The post has been removed from the book.
pl: Wpis został usunięty z książki.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
pl: Wyświetla wszystkie strony książki w wersji przygotowanej do wydruku.

en: Show block on all pages
pl: Wyświetlaj blok na wszystkich stronach

en: Show block only on book pages
pl: Wyświetlaj blok tylko na stronach książek

en: This is the top-level page in this book.
pl: Wpis jest stroną tytułową książki.

en: No book selected.
pl: Nie wybrano żadnej książki.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
pl: Wpis %title należy do książki i posiada strony podrzędne. Usunięcie wpisu spowoduje przesunięcie owych stron.

en: Re-order book pages and change titles
pl: Porządek stron książki i ich tytuły

en: Book ID
pl: ID książki

en: No books available.
pl: Brak książek.

en: Administer book outlines
pl: Administracja spisami treści książki

en: Adding and managing book content
pl: Dodawanie i zarządzanie zawartością książki

en: Printing books
pl: Drukowanie książek

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
pl: Posiadając uprawnienie <em>wersja do wydruku</em> użytkownik może użyć odnośnika widocznego na dole każdej strony książki aby wyświetlić stronę i wszystkie podrzędne strony w formie <em>przyjaznej do drukowania</em>.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
pl: Moduł book pozwala na organizację powiązanych węzłów w kolekcję stron nazywanych książką. W trakcie oglądania strony są wzbogacone o odnośniki nawigacyjne do sąsiednich stron książki, co pozwala w prosty sposób tworzyć i przeglądać uporządkowaną w strukturę zawartość.

en: Create new books
pl: Stwórz nowe książki

en: View printer-friendly books
pl: Przeglądanie książek przystosowanych do drukowania

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
pl: Przeglądanie książki wraz z wszystkimi podstronami jako jeden dokument dla ułatwienia drukowania. Może obniżać wydajność serwera.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
pl: Umożliwia użytkownikom tworzyć i organizować powiązane zawartości w spis treści książki.

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
pl: Drugi mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
pl: Trzeci mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Czwarty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Piąty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Szósty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
pl: Siódmy mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Ósmy mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
pl: Dziewiąty mlid w zmaterializowanej ścieżce. Patrz p1.

en: No book content available.
pl: Brak treści książki.

en: - Create a new book -
pl: - Utwórz nową książkę -

en: Edit order and titles
pl: Edycja kolejności i tytułów

en: Book Page
pl: Strona Książki

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents.
pl: Książki można tworzyć zespołowo ponieważ umożliwiają użytkownikom z odpowiednimi uprawnieniami dodawanie stron do istniejących książek oraz dodawanie tych stron do własnych spisów treści.

en: Book settings
pl: Ustawienia książki

en: Book navigation block
pl: Blok książki

en: Block display mode
pl: Tryb wyświetlania bloku

en: Book outline for @book.title
pl: Spis treści książki dla @book.title

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: Books have a hierarchical structure, called a <em>book outline</em>. Each book outline can have nested pages up to nine levels deep. Multiple content types can be configured to behave as a book outline. From the content edit form, it is possible to add a page to a book outline or create a new book.
pl: Książki mają hierarchiczną strukturę, zwaną <em>spisem treści książki</em>. Każdy spis treści książki ma zagnieżdżone strony, maksymalnie do dziewiątego poziomu. Wiele rodzajów zawartości może być tak skonfigurowanych aby pełniło funkcję spisu treści książki. Na stronie edycji zawartości można dodać stronę do spisu treści lub utworzyć nową książkę.

en: Configuring content types for books
pl: Konfigurowanie typów zawartości dla książek

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
pl: Aby odinstalować moduł Book należy usunąć całą zawartość będącą częścią książki

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
pl: Aby odinstalować moduł Book należy usunąć całą zawartość o typie zawartości Książka.

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href=':admin-block'>Blocks layout page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
pl: Strony książek mają własny, domyślny blok nawigacyjny. Ten blok nawigacyjny w ramach struktury książki zawiera odnośniki prowadzące do poprzednich i następnych stron książki a także do wyższego poziomu bieżącej strony. Może być włączony na stronie <a href=':admin-block'>Układ bloków</a>. Aby strony książki pojawiały się w bloku nawigacyjnym książki, muszą być dodane do spisu treści książki.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
pl: Spis treści umożliwia dołączanie stron do <a href=":book">Hierarchii książki</a> jak również przesuwanie ich w obrębie hierarchii lub <a href=":book-admin">zmianę kolejności w obrębie całej książki</a>.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is @maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
pl: Nadrzędna strona książki. Maksymalna waga książki i wszystkich podrzędnych stron to @maxdepth. Niektóre strony w wybranej książce mogą być niedostępne jako strony nadrzędne jeśli wybranie ich mogłoby wykroczyć poza ten limit.

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the parent link mlid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
pl: Pierwszy mlid w zmaterializowanej ścieżce. Jeśli N = głębokość to pN musi być równe mlid. Jeśli głębokość > 1 to p(N-1) musi być równe mlid odnośnika nadrzędnego. Wszystkie pX dla X > głębokość muszą być równe zeru. Kolumny p1 .. p9 nazywa się także nadrzędnymi.

en: The book page node.
pl: Strona książki

en: Book Parent
pl: Strona nadrzędna książki

en: Page has Children
pl: Strona ma podrzędne strony

en: Flag indicating whether this book page has children
pl: Znacznik informujący o tym, czy ta strona ma strony podrzędne

en: Has Children
pl: Posiada elementy potomne

en: 1st parent
pl: Pierwsza strona nadrzędna

en: 2nd parent
pl: Druga strona nadrzędna

en: 3rd parent
pl: Trzecia strona nadrzędna

en: 4th parent
pl: Czwarta strona nadrzędna

en: 5th parent
pl: Piąta strona nadrzędna

en: 6th parent
pl: Szósta strona nadrzędna

en: 7th parent
pl: Siódma strona nadrzędna

en: 8th parent
pl: Ósma strona nadrzędna

en: 9th parent
pl: Dziewiąta strona nadrzędna

en: The @parent of book node.
pl: @parent książki.

en: Book @parent
pl: @parent książki.

en: Top Level Book from current node
pl: Strona tytułowa książki bieżącego węzła

[ctx: Validation]
en: Book outline.
pl: Spis treści książki

en: You can only change the book outline for the <em>published</em> version of this content.
pl: Dla <em>opublikowanej</em> wersji tej zawartości można modyfikować tylko spis treści książki.
