Livre (1.0.0) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to parent page
bn: মূল পাতায় যান

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Book
bn: বই

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Printer-friendly version
bn: মুদ্রণযোগ্য সংস্করণ

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Books
bn: বইসমূহ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: No books available.
bn: কোন বই নেই।

en: Create new books
bn: নতুন বই তৈরী কর

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
