Livre (1.0.2) - en to he translation catalogue (85 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: List
he: רשימה

en: Remove
he: הסרה

en: Edit
he: עריכה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
he: עמודים ברמה נתונה מסודרים ראשית לפי משקלם, ואז לפי כותרת.

en: Depth
he: עומק

en: Settings
he: הגדרות

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Book
he: ספר

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Outline
he: מתאר

en: View
he: צפיה

en: Node
he: פריט תוכן

en: Parent item
he: שורת אב

en: Add child page
he: הוספת עמוד בן

en: Printer-friendly version
he: גירסה להדפסה

en: Remove from outline
he: הסרה ממתאר

en: Unknown export format.
he: פורמט יצוא לא מוכר

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page
he: דף

en: Sort order
he: סדר מיון

en: Up
he: עולה

en: Goal
he: יעד

en: Books
he: ספרים

en: Allowed content types
he: אפשר סוגי תוכן

en: Menus
he: תפריטים

en: Book navigation
he: ניווט בספר

en: Top level book
he: ספר הרמה העליונה

en: About
he: אודות

en: Steps
he: צעדים

en: Change book (update list of parents)
he: שנה ספר(עדכן רשימת אבות)

en: Manage your site's book outlines.
he: ניהול מתארי הספרים של האתר שלך.

en: Book navigation block display
he: תצוגת בלוק לניווט בספר

en: Add to book outline
he: הוספה למתאר ספר

en: Book outline
he: מתאר הספר

en: This will be the top-level page in this book.
he: זה יהיה דף הרמה העליונה בספר זה.

en: Uses
he: שימושים

en: ‹
he: ›

en: ›
he: ‹

en: Parent ID
he: מזהה אב

en: Menu link ID
he: מזהה (ID) קישור התפריט

en: Collaboration
he: שיתוף פעולה

en: Not in book
he: לא בספר

en: New book
he: ספר חדש

en: Your page will be a part of the selected book.
he: הדף שלך יהיה חלק מהספר הנבחר.

en: The book the node is in.
he: הספר בו נמצא פריט התוכן.

en: The weight of the book page.
he: משקל דף הספר.

en: The parent book node.
he: פריט התוכן של ספר האב.

en: Save book pages
he: שמירת עמודי ספר

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
he: ספר זה שונה על ידי משתמש אחר, לא ניתן לשמור את השינויים.

en: Title changed from %original to %current.
he: כותרת שונתה מ-%original ל-%current.

en: Updated book %title.
he: עודכן הספר '%title'.

en: book: updated %title.
he: ספר: %title עודכן.

en: Update book outline
he: עדכון מתאר ספר

en: Remove from book outline
he: הסרה ממתאר הספר

en: No changes were made
he: לא נעשו שינויים

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
he: הפרסום נוסף לספר הנבחר. כעת ניתן למקם אותו יחסית לדפים אחרים.

en: The book outline has been updated.
he: מתאר הספר עודכן.

en: There was an error adding the post to the book.
he: ארעה שגיאה בהוספת הפרסום לספר.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
he: ל-%title משוייכים דפים בנים שיועברו למקום אחר באופן אוטומטי כדי לשמור על הקשר שלהם לספר. ליצירת ההיררכייה מחדש (כפי שהייתה לפני מחיקת דף זה), ניתן להוסיף שוב את %title באמצעות לשונית המתאר ויהיה צורך למקם מחדש את כל אחד מהדפים הבנים באופן ידני.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
he: ניתן להוסיף שוב את %title להיררכיה בעזרת לשונית המתאר.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את  %title מהיררכיית הספר?

en: The post has been removed from the book.
he: הפרסום הוסר מהספר.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
he: הצגת גירסה להדפסה של עמוד זה בספר ושל עמודי המשנה שלו.

en: Show block on all pages
he: הצגת הבלוק בכל הדפים

en: Show block only on book pages
he: הצגת הבלוק רק בדפי ספר

en: This is the top-level page in this book.
he: זהו הדף העליון בספר זה.

en: No book selected.
he: לא נבחר ספר.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
he: %title הינו חלק ממתאר של ספר ומשוייכים אליו דפים בנים. אם תאשר את המחיקה, הדפים הבנים יועברו למקום אחר באופן אוטומטי.

en: Re-order book pages and change titles
he: סידור מחדש של דפי ספרים ושנוי כותרות

en: No books available.
he: אין ספרים זמינים.

en: Printing books
he: הדפסת ספרים

en: Create new books
he: יצירת ספרים חדשים

en: View printer-friendly books
he: הצגת ספרים שהותאמו להדפסה

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
he: מאפשר ליצור ולארגן תכנים קשורים במיתאר היררכי, עם תוכן עניינים.

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: - Create a new book -
he: - יצירת ספר חדש -

en: Edit order and titles
he: עריכת סדר וכותרות
