Livre (1.0.2) - en to oc translation catalogue (83 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Remove
oc: Levar

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
oc: Las paginas d'un meteis nivèl son d'en primièr classadas per pes puèi dins l’òrdre alfabetic dels títols.

en: Depth
oc: Prigondor

en: Settings
oc: Paramètres

en: Go to previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: Go to parent page
oc: Anar a la pagina parent

en: Go to next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Book
oc: Libre

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Outline
oc: Estructura

en: View
oc: Veire

en: Node
oc: Nosèl

en: Parent item
oc: Element parent

en: Add child page
oc: Apondre una pagina enfant

en: Printer-friendly version
oc: Version imprimibla

en: Remove from outline
oc: Levar de l'estructura

en: Unknown export format.
oc: Format d'expòrt desconegut.

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page
oc: Pagina

en: Sort order
oc: Òrdre de triada

en: Up
oc: Naut

en: Books
oc: Libres

en: Menus
oc: Menús

en: Book navigation
oc: Navigacion del libre

en: Top level book
oc: Livre de mai haut niveau

en: About
oc: A prepaus

en: Nid
oc: Nis

en: Change book (update list of parents)
oc: Cambia lo libre (met a jorn la lista dels parents)

en: Manage your site's book outlines.
oc: Gestioneu l'esquèma del libre del vòstre site.

en: Book navigation block display
oc: Afichatge del blòt d'estructura de libre

en: Add to book outline
oc: Apondre a l'estructura del libre

en: Book outline
oc: Structure del libre

en: This will be the top-level page in this book.
oc: Aquesta serà la pagina principal d'aqueste libre.

en: Uses
oc: Usatges

en: Menu link ID
oc: ID del ligam de menú

en: Collaboration
oc: Collaboracion

en: Not in book
oc: Pas dins lo libre

en: New book
oc: Libre novèl

en: Your page will be a part of the selected book.
oc: Vòstra pagina farà partida del libre seleccionat.

en: The book the node is in.
oc: Lo libre dins lequel lo nosèl est.

en: The weight of the book page.
oc: Lo pes de la pagina de libre.

en: The parent book node.
oc: Lo nosèl de libre parent.

en: Parent link ID
oc: ID del ligam parent

en: Save book pages
oc: Enregistrar las paginas del libre

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
oc: Aqueste libre es estat modificat per un autre utilizaire, los canvis no s'han pogut enregistrar.

en: Title changed from %original to %current.
oc: Títol canviat de %original a %current.

en: Updated book %title.
oc: Libre %title mes a jorn.

en: book: updated %title.
oc: libre : mesa a jorn de %title.

en: Update book outline
oc: Metre a jorn l'estructura del libre

en: Remove from book outline
oc: Levar de l'estructura del libre

en: No changes were made
oc: No es realizaren canvis

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
oc: S'es apondut l'enviament al libre seleccionat. Ara podètz posicionar-lo en relacion a las autres paginas.

en: The book outline has been updated.
oc: L'estructura del libre es estada mesa a jorn.

en: There was an error adding the post to the book.
oc: I a agut una error en apondent l'enviament al libre

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
oc: %title a paginas filhas associadas que es reubicaran automaticament per tal de mantenir sa connexion amb lo libre. Per a recrear la ierarquia (tal coma estava abans d'escafar la pagina), se pòt apondre %title un autre còp utilizant l'onglet Esquèma e reubicar manualment caduna de sas paginas filhas.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
oc: %title pòt èsser apondut un autre còp a la ierarquia usant l'onglet Esquèma.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
oc: Sètz segur que volètz levar %title de la ierarquia del libre ?

en: The post has been removed from the book.
oc: La contribucion es estada levada del libre.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
oc: Aficha una version estampabla d'aquesta pagina de libre e de sas sospaginas.

en: Show block on all pages
oc: Veire lo blòt sus totas las paginas

en: Show block only on book pages
oc: Afichar lo blòt sols a las paginas de libre

en: This is the top-level page in this book.
oc: Aquesta es la pagina principal d'aqueste libre.

en: No book selected.
oc: Cap libre seleccionat.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
oc: %title es part d'un esquèma de libre e a paginas filhas associades. Se contineu amb l'escafament, las paginas filhas seran reubicadas automaticament.

en: Re-order book pages and change titles
oc: Cambiatz l'òrdre de las paginas del libre e canvieu los títols

en: No books available.
oc: I a pas cap de libres disponibles.

en: Administer book outlines
oc: Administrar las estructuras del libre

en: Adding and managing book content
oc: Apondre e gerir de contengut del libre

en: Printing books
oc: Impression de libres

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
oc: Los utilizaires amb lo dreit de <em>Veire l'imression dels libres</em> pòdon seleccionar lo ligam <em>version imprimibla</em> visibla en bas de la pagina de contengut d'un libre per tal de generar un afichatge imprimible de la pagina e totes sas sosseccions.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
oc: Lo modul Book ofrís un biais d'organizar una colleccion de paginas de contenguts associats, collectivament conegut coma libre. Quand es afichat, aqueste contengut aficha automaticament de ligams cap a las paginas adjacentas del libre, en provesent un sistèma de navigacion simple per la creacion e la revision dels contenguts estructurats.

en: Create new books
oc: Crear de libres novèls

en: View printer-friendly books
oc: Veire los libres en version imprimibla

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
oc: Accediu a una pagina de libre e totas sas sospaginas coma un sol document per ne facilitar l'impression. La performància pòt èsser demesida.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
oc: Permet als utilizaires de crear e d'organizar de contenguts associats dins una estructura.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
