Livre (1.0.4) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: List
is: Listi

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Edit
is: Breyta

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Parent
is: Foreldri

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
is: Síðum á þessu stigi er fyrst raðað eftir þyngd og síðan í stafrófsröð.

en: Depth
is: Dýpt

en: Settings
is: Stillingar

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Book
is: Bók

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Outline
is: Útlína

en: View
is: Skoða

en: Node
is: Nóða

en: Parent item
is: Foreldri

en: Add child page
is: Bæta við undirsíðu

en: Printer-friendly version
is: Prentvæn útgáfa

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page
is: Síða

en: Sort order
is: Röðun

en: Up
is: Upp

en: Books
is: Bækur

en: Menus
is: Valmyndir

en: About
is: Um

en: No book selected.
is: Engin bók valin.

en: View printer-friendly books
is: Skoða prentvænar útgáfur bóka
