Livre (1.0.5) - en to az translation catalogue (166 entries)

en: Home
az: Baş səhifə

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: List
az: Siyahı

en: Remove
az: Çıxart

en: Edit
az: Dəyiş

en: - None -
az: - heç nə -

en: Weight
az: Çəki

en: Parent
az: Valideyn

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
az: Verilmiş səviyyədə səhifələr əvvəlcə çəkiyə, sonra isə başlığa görə sıralanır.

en: Depth
az: Dərinlik

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Go to previous page
az: Əvvəlki səhifəyə keç

en: Go to parent page
az: Əsas səhifəyə keç

en: Go to next page
az: Növbəti səhifəyə keç

en: Book
az: kitab

en: Node ID
az: Nod İD-si

en: Outline
az: Kontur

en: View
az: Görünüş

en: Node
az: Material

en: Parent item
az: Valideyn element

en: Add child page
az: Vərəsə səhifə əlavə et

en: Printer-friendly version
az: Printer üçün uyğun versiya

en: Remove from outline
az: Konturdan silin

en: Unknown export format.
az: Naməlum ixrac formatı.

en: Add content
az: Kontent əlavə et

en: Page
az: Səhifə

en: Sort order
az: Sırala

en: Up
az: Yuxarı

en: Goal
az: Məqsəd

en: Books
az: Kitablar

en: Menus
az: Menyular

en: Book navigation
az: Kitab naviqasiyası

en: Top level book
az: Ən yüksək səviyyəli kitab

en: About
az: Haqqında

en: Steps
az: Addımlar

en: Change book (update list of parents)
az: Kitabı dəyişdirin (valideynlərin siyahısını yeniləyin)

en: Manage your site's book outlines.
az: Saytınızın kitab konturlarını idarə edin.

en: Book navigation block display
az: Kitab naviqasiya blokunun ekranı

en: Add to book outline
az: Kitab konturuna əlavə edin

en: Book outline
az: Kitab kontur

en: This will be the top-level page in this book.
az: Bu, bu kitabın ən yüksək səviyyəli səhifəsi olacaq.

en: Uses
az: İstifadə edir

en: Parent ID
az: Valideyn ID

en: Menu link ID
az: Menyu linki ID

en: Collaboration
az: Əməkdaşlıq

en: Not in book
az: Kitabda yoxdur

en: New book
az: Yeni kitab

en: Your page will be a part of the selected book.
az: Səhifəniz seçilmiş kitabın bir hissəsi olacaq.

en: The book the node is in.
az: Düyün daxil olduğu kitab.

en: The weight of the book page.
az: Kitab səhifəsinin çəkisi.

en: The parent book node.
az: Ana kitab qovşağı.

en: Parent link ID
az: Ana link ID-si

en: Save book pages
az: Kitab səhifələrini yadda saxlayın

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
az: Bu kitab başqa istifadəçi tərəfindən dəyişdirilib, dəyişiklikləri saxlamaq mümkün olmadı.

en: Title changed from %original to %current.
az: Başlıq %original %current olaraq dəyişdirildi.

en: Updated book %title.
az: Yenilənmiş kitab %title.

en: book: updated %title.
az: kitab: yenilənmiş %title.

en: Update book outline
az: Kitab konturunu yeniləyin

en: Remove from book outline
az: Kitab konturundan silin

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
az: Post seçilmiş kitaba əlavə edildi. İndi onu digər səhifələrə nisbətən yerləşdirə bilərsiniz.

en: The book outline has been updated.
az: Kitabın konturu yeniləndi.

en: There was an error adding the post to the book.
az: Postu kitaba əlavə edərkən xəta baş verdi.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
az: %title əlaqəli uşaq səhifələrə malikdir, onların kitabla əlaqəsini saxlamaq üçün avtomatik olaraq köçürüləcək. İyerarxiyanı yenidən yaratmaq üçün (bu səhifəni silməzdən əvvəl olduğu kimi), %title Kontur tabından istifadə etməklə yenidən əlavə edilə bilər və onun keçmiş uşaq səhifələrinin hər birinin yerini əl ilə dəyişdirmək lazımdır.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
az: %title kontur nişanından istifadə edərək yenidən iyerarxiyaya əlavə edilə bilər.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
az: %title kitab iyerarxiyasından silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: The post has been removed from the book.
az: Yazı kitabdan silindi.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
az: Bu kitab səhifəsinin və onun alt səhifələrinin printerə uyğun versiyasını göstərin.

en: Show block on all pages
az: Bütün səhifələrdə blok göstərin

en: Show block only on book pages
az: Bloku yalnız kitab səhifələrində göstərin

en: This is the top-level page in this book.
az: Bu, bu kitabın ən yüksək səviyyəli səhifəsidir.

en: No book selected.
az: Heç bir kitab seçilməyib.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
az: %title kitab konturunun bir hissəsidir və əlaqəli uşaq səhifələri var. Silməyə davam etsəniz, uşaq səhifələr avtomatik olaraq köçürüləcək.

en: Re-order book pages and change titles
az: Kitab səhifələrini yenidən sifariş edin və başlıqları dəyişdirin

en: Book ID
az: Kitab ID

en: No books available.
az: Əlçatan kitab yoxdur.

en: Administer book outlines
az: Kitab konturlarını idarə edin

en: Adding and managing book content
az: Kitab məzmununun əlavə edilməsi və idarə edilməsi

en: Printing books
az: Kitabların çapı

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
az: <em>Printer üçün uyğun kitablara baxmaq</em> icazəsi olan istifadəçilər səhifənin printerə uyğun görünüşünü yaratmaq üçün kitab səhifəsinin məzmununun aşağısında görünən <em>printer üçün uyğun versiya</em> keçidini seçə bilər. və onun bütün alt bölmələri.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
az: Kitab modulu birlikdə kitab kimi tanınan əlaqəli məzmun səhifələrinin toplusunu təşkil etmək üçün bir vasitə təklif edir. Baxıldıqda, bu məzmun avtomatik olaraq bitişik kitab səhifələrinə keçidləri göstərir və strukturlaşdırılmış məzmunu yaratmaq və nəzərdən keçirmək üçün sadə naviqasiya sistemini təmin edir.

en: Create new books
az: Yeni kitablar yaradın

en: View printer-friendly books
az: Çap üçün uyğun kitablara baxın

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
az: Çap asanlığı üçün kitab səhifəsinə və onun bütün alt səhifələrinə vahid sənəd kimi baxın. Performans ağır ola bilər.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
az: İstifadəçilərə konturda əlaqəli məzmun yaratmağa və təşkil etməyə imkan verir.

en: Weight for @title
az: @title üçün çəki

en: The second mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda ikinci mlid. Bax p1.

en: The third mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda üçüncü mlid. Bax p1.

en: The fourth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda dördüncü mlid. Bax p1.

en: The fifth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda beşinci mlid. Bax p1.

en: The sixth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda altıncı mlid. Bax p1.

en: The seventh mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda yeddinci mlid. Bax p1.

en: The eighth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda səkkizinci mlid. Bax p1.

en: The ninth mlid in the materialized path. See p1.
az: Maddiləşdirilmiş yolda doqquzuncu mlid. Bax p1.

en: No book content available.
az: Kitab məzmunu yoxdur.

en: - Create a new book -
az: - Yeni kitab yaradın -

en: Edit order and titles
az: Sifariş və başlıqları redaktə edin

en: Book Page
az: Kitab Səhifəsi

en: Books can be created collaboratively, as they allow users with appropriate permissions to add pages into existing books, and add those pages to a custom table of contents.
az: Kitablar birgə yaradıla bilər, çünki onlar müvafiq icazələri olan istifadəçilərə mövcud kitablara səhifələr əlavə etmək və həmin səhifələri fərdi məzmun cədvəlinə əlavə etmək imkanı verir.

en: Book settings
az: Kitab parametrləri

en: Book navigation block
az: Kitab naviqasiya bloku

en: Block display mode
az: Ekran rejimini bloklayın

en: Book outline for @book.title
az: @book.title üçün kitab kontur

en: Book traversal links for
az: Kitab keçidləri üçün

en: Books have a hierarchical structure, called a <em>book outline</em>. Each book outline can have nested pages up to nine levels deep. Multiple content types can be configured to behave as a book outline. From the content edit form, it is possible to add a page to a book outline or create a new book.
az: Kitablar <em>kitab kontur</em> adlanan iyerarxik quruluşa malikdir. Hər bir kitab konturunda doqquz səviyyəyə qədər dərinlikdə səhifələr ola bilər. Bir çox məzmun növləri kitab konturları kimi davranmaq üçün konfiqurasiya edilə bilər. Məzmun redaktə formasından kitab konturuna səhifə əlavə etmək və ya yeni kitab yaratmaq mümkündür.

en: Configuring content types for books
az: Kitablar üçün məzmun növlərinin konfiqurasiyası

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
az: o Kitabı silmək, kitabın bir hissəsi olan bütün məzmunu silmək

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
az: Kitabı silmək üçün Kitab məzmun növü olan bütün məzmunu silin

en: Book pages have a default book-specific navigation block. This navigation block contains links that lead to the previous and next pages in the book, and to the level above the current page in the book's structure. This block can be enabled on the <a href=':admin-block'>Blocks layout page</a>. For book pages to show up in the book navigation, they must be added to a book outline.
az: Kitab səhifələrində defolt kitaba məxsus naviqasiya bloku var. Bu naviqasiya blokunda kitabın əvvəlki və sonrakı səhifələrinə və kitabın strukturunda cari səhifədən yuxarı səviyyəyə aparan keçidlər var. Bu blok <a href=':admin-block'>Blokların tərtibatı səhifəsində</a> aktivləşdirilə bilər. Kitab səhifələrinin kitab naviqasiyasında görünməsi üçün onlar kitab konturuna əlavə edilməlidir.

en: The outline feature allows you to include pages in the <a href=":book">Book hierarchy</a>, as well as move them within the hierarchy or to <a href=":book-admin">reorder an entire book</a>.
az: Kontur xüsusiyyəti sizə səhifələri <a href=":book">Kitab iyerarxiyasına</a> daxil etməyə, eləcə də onları iyerarxiya daxilində köçürməyə və ya <a href=":book-admin">bütün səhifəni yenidən sıralamağa imkan verir. kitab</a>.

en: The first mlid in the materialized path. If N = depth, then pN must equal the mlid. If depth > 1 then p(N-1) must equal the parent link mlid. All pX where X > depth must equal zero. The columns p1 .. p9 are also called the parents.
az: Maddiləşdirilmiş yolda ilk mlid. Əgər N = dərinlik, onda pN mlidə bərabər olmalıdır. Dərinlik > 1 olarsa, p(N-1) əsas link mlid-ə bərabər olmalıdır. X > dərinliyin sıfıra bərabər olması lazım olan bütün pX. p1 .. p9 sütunlarına valideynlər də deyilir.

en: The book page node.
az: Kitab səhifəsi qovşağı.

en: Book Parent
az: Kitab valideyn

en: Page has Children
az: Səhifədə Uşaqlar var

en: Flag indicating whether this book page has children
az: Bu kitab səhifəsində uşaq olub-olmadığını göstərən bayraq

en: Has Children
az: Uşaqları Var

en: 1st parent
az: 1-ci valideyn

en: 2nd parent
az: 2-ci valideyn

en: 3rd parent
az: 3-cü valideyn

en: 4th parent
az: 4-cü valideyn

en: 5th parent
az: 5-ci valideyn

en: 6th parent
az: 6-cı valideyn

en: 7th parent
az: 7-ci valideyn

en: 8th parent
az: 8-ci valideyn

en: 9th parent
az: 9-cu valideyn

en: The @parent of book node.
az: Kitab qovşağının @parent.

en: Book @parent
az: Kitab @parent

en: Top Level Book from current node
az: Cari qovşaqdan yuxarı səviyyəli kitab

[ctx: Validation]
en: Book outline.
az: Kitab kontur.

en: You can only change the book outline for the <em>published</em> version of this content.
az: Siz yalnız bu məzmunun <em>dərc olunmuş</em> versiyası üçün kitab konturunu dəyişə bilərsiniz.

en: Click <em>Save configuration</em>.
az: <em>Konfiqurasiyanı yadda saxla</em> klikləyin.

en: What is a book?
az: Kitab nədir?

en: A book is a structured group of content pages, arranged in a hierarchical structure called a <em>book outline</em>. A book hierarchy can be up to nine levels deep, and a book can include <em>Book page</em> content items or other content items. Every book has a default book-specific navigation block, which contains links that lead to the previous and next pages in the book and to the level above the current page in the book's structure.
az: Kitab <em>kitab kontur</em> adlanan iyerarxik strukturda düzülmüş məzmun səhifələrinin strukturlaşdırılmış qrupudur. Kitab iyerarxiyası doqquz səviyyəyə qədər dərinlikdə ola bilər və kitaba <em>Kitab səhifəsi</em> məzmun elementləri və ya digər məzmun elementləri daxil ola bilər. Hər bir kitabda kitabın əvvəlki və sonrakı səhifələrinə və kitabın strukturunda cari səhifədən yuxarı səviyyəyə aparan keçidləri ehtiva edən standart kitaba məxsus naviqasiya bloku var.

en: What are the permissions for books?
az: Kitablar üçün icazələr hansılardır?

en: Allows users to add new books to the site.
az: İstifadəçilərə sayta yeni kitablar əlavə etmək imkanı verir.

en: Add content and child pages to books and manage their hierarchies
az: Kitablara məzmun və uşaq səhifələri əlavə edin və onların iyerarxiyalarını idarə edin

en: Allows users to add configured types of content to existing books.
az: İstifadəçilərə mövcud kitablara konfiqurasiya edilmiş məzmun növləri əlavə etməyə imkan verir.

en: Allows users to add <em>any</em> type of content to a book, use the book overview administration page, and rearrange the pages of a book from the book outline page.
az: İstifadəçilərə kitaba <em>istənilən</em> məzmun əlavə etməyə, kitaba ümumi baxış idarəetmə səhifəsindən istifadə etməyə və kitabın kontur səhifəsindən kitabın səhifələrini yenidən təşkil etməyə imkan verir.

en: Administer site configuration (in the System module section)
az: Sayt konfiqurasiyasını idarə edin (Sistem modulu bölməsində)

en: Allows users to do many site configuration tasks, including configuring books. This permission has security implications.
az: İstifadəçilərə kitabların konfiqurasiyası da daxil olmaqla bir çox sayt konfiqurasiyası tapşırıqlarını yerinə yetirməyə imkan verir. Bu icazənin təhlükəsizlik təsirləri var.

en: Allows users to click the <em>printer-friendly version</em> link to generate a printer-friendly display of the page, which includes pages below it in the book outline.
az: İstifadəçilərə kitab konturunda onun altındakı səhifələri özündə əks etdirən səhifənin printerə uyğun ekranını yaratmaq üçün <em>printer üçün uyğun versiya</em> linkinə klikləməyə imkan verir.

en: <em>Book page</em> content permissions (in the Node module section)
az: <em>Kitab səhifəsi</em> məzmun icazələri (Node modulu bölməsində)

en: Like other content types, the <em>Book page</em> content type has separate permissions for creating, editing, and deleting a user's own and any content items of this type.
az: Digər məzmun növləri kimi, <em>Kitab səhifəsi</em> məzmun növünün istifadəçinin özünün və bu tip məzmun elementlərini yaratmaq, redaktə etmək və silmək üçün ayrıca icazələri var.

en: Managing books
az: Kitabları idarə etmək

en: Book management is handled by the core Book module. The topics listed below will help you create, edit, and configure books.
az: Kitabın idarə edilməsi əsas Kitab modulu tərəfindən idarə olunur. Aşağıda sadalanan mövzular sizə kitablar yaratmağa, redaktə etməyə və konfiqurasiya etməyə kömək edəcək.

en: Add a page to an existing book.
az: Mövcud kitaba səhifə əlavə edin.

en: In the vertical tabs area, click <em>Book Outline</em>. Select the book you want to add the page to in the <em>Book</em> select list. If you want to insert this page into the book hierarchy, also select the desired parent page in the <em>Parent item</em> select list.
az: Şaquli nişanlar sahəsində <em>Kitab Konturuna</em> klikləyin. Səhifəni əlavə etmək istədiyiniz kitabı <em>Kitab</em> seçim siyahısında seçin. Bu səhifəni kitab iyerarxiyasına daxil etmək istəyirsinizsə, həmçinin <em>Əsas element</em> seçim siyahısında istədiyiniz ana səhifəni seçin.

en: Select the desired weight for the page in the <em>Weight</em> select list (pages with the same parent item are ordered from lowest to highest weight).
az: <em>Çəki</em> seçim siyahısında səhifə üçün istədiyiniz çəki seçin (eyni əsas elementi olan səhifələr ən aşağıdan ən yüksək çəkiyə doğru sıralanır).

en: Click <em>Save</em> to add the page to the book.
az: Səhifəni kitaba əlavə etmək üçün <em>Saxla</em> üzərinə klikləyin.

en: Configure settings related to books.
az: Kitablarla əlaqəli parametrləri konfiqurasiya edin.

en: Check all of the content types that you would like to use as book pages in the <em>Content types allowed in book outlines</em> field.
az: Kitab səhifələri kimi istifadə etmək istədiyiniz bütün məzmun növlərini <em>Kitab konturlarında icazə verilən məzmun növləri</em> sahəsində yoxlayın.

en: In the <em>Content type for the Add child page link</em> field, select the content type that will be created from the <em>Add child page</em> link on a book page.
az: <em>Uşaq səhifə əlavə et linki üçün məzmun növü</em> sahəsində, kitab səhifəsində <em>Uşaq səhifə əlavə et</em> linkindən yaradılacaq məzmun növünü seçin.

en: Create a new book.
az: Yeni kitab yaradın.

en: In the <em>Manage</em> administrative menu, navigate to <em>Content</em> &gt; <em>Add content</em> &gt; <em>Book page</em>. If you have configured additional content types that can be added to books, you can substitute a different content type for <em>Book page</em>.
az: <em>İdarə et</em> inzibati menyusunda <em>Məzmun</em> &gt; <em>Məzmun əlavə edin</em> &gt; <em>Kitab səhifəsi</em>. Əgər kitablara əlavə edilə bilən əlavə məzmun növlərini konfiqurasiya etmisinizsə, <em>Kitab səhifəsi</em> üçün fərqli məzmun növünü əvəz edə bilərsiniz.

en: Enter a title for the book, and if desired, some text for the body of the book's title page.
az: Kitab üçün başlıq və istəsəniz kitabın baş səhifəsinin mətni üçün bir neçə mətn daxil edin.

en: In the vertical tabs area, click <em>Book Outline</em>. Select <em>- Create a new book -</em> from the <em>Book</em> select list.
az: Şaquli nişanlar sahəsində <em>Kitab Konturuna</em> klikləyin. <em>Kitab</em> seçim siyahısından <em>- Yeni kitab yarat -</em> seçin.

en: Click <em>Save</em> to create the book.
az: Kitab yaratmaq üçün <em>Saxla</em> üzərinə klikləyin.

en: Change the order and titles of pages within a book.
az: Kitabdakı səhifələrin sırasını və başlıqlarını dəyişdirin.

en: Click <em>Edit order and titles</em> for the book you would like to change.
az: Dəyişmək istədiyiniz kitab üçün <em>Sifariş və başlıqları redaktə et</em> üzərinə klikləyin.

en: Drag the book pages to the desired order.
az: Kitab səhifələrini istədiyiniz sıraya sürükləyin.

en: If desired, enter new text for one or more of the page titles within the book.
az: İstəyirsinizsə, kitabdakı bir və ya daha çox səhifə başlığı üçün yeni mətn daxil edin.

en: Click <em>Save book pages</em>.
az: <em>Kitab səhifələrini yadda saxla</em> klikləyin.

en: Adding content to a book
az: Kitaba məzmun əlavə etmək

en: Configuring books
az: Kitabların konfiqurasiyası

en: Creating a book
az: Kitab yaratmaq

en: Changing the outline of a book
az: Kitabın konturunun dəyişdirilməsi
