Livre (1.0.6) - en to fi translation catalogue (90 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: List
fi: Lista

en: Remove
fi: Poista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Parent
fi: Isäntä

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
fi: Kunkin tason sivut järjestetään ensimmäiseksi painon ja  sen jälkeen otsikon perusteella.

en: Depth
fi: Syvyys

en: Settings
fi: Asetukset

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Book
fi: Kirja

en: Outline
fi: Hierarkia

en: View
fi: Näytä

en: Parent item
fi: Yläkohta

en: Add child page
fi: Lisää alasivu

en: Printer-friendly version
fi: Tulostettava sivu

en: Remove from outline
fi: Poista kirjasta

en: Unknown export format.
fi: Tuntematon vientimuoto.

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page
fi: Sivu

en: Sort order
fi: Lajittelujärjestys

en: Up
fi: Ylös

en: Goal
fi: Tavoite

en: Books
fi: Kirjat

en: Menus
fi: Valikot

en: Book navigation
fi: Kirjan navigaatio

en: Top level book
fi: Ylätason kirja

en: About
fi: Tietoja

en: Steps
fi: Vaiheet

en: Change book (update list of parents)
fi: Vaihda kirjaa (päivittää yläsivujen listan)

en: Manage your site's book outlines.
fi: Kokoa kirjoituksia kirjoiksi ja järjestele niiden sisältöä.

en: Book navigation block display
fi: Kirjojen navigaatiolohkon näyttäminen

en: Add to book outline
fi: Lisää kirjaan

en: Book outline
fi: Kirjan hierarkia

en: This will be the top-level page in this book.
fi: Tästä tulee kirjan ylin sivu.

en: Uses
fi: Käyttää

en: Parent ID
fi: Isännän ID

en: Menu link ID
fi: Valikkolinkin ID

en: Collaboration
fi: Kollaboraatio

en: Not in book
fi: Ei kirjasssa

en: New book
fi: Uusi kirja

en: Your page will be a part of the selected book.
fi: Sivusi lisätään valittuun kirjaan.

en: The book the node is in.
fi: Kirja johon solmu kuuluu

en: The weight of the book page.
fi: Kirjasivun paino

en: The parent book node.
fi: Kirjasolmun isäntäsolmu.

en: Parent link ID
fi: Isäntälinkin ID

en: Save book pages
fi: Tallenna kirjan sivut

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
fi: Toinen käyttäjä on muokannut kirjaa. Muutoksia ei voida tallentaa.

en: Title changed from %original to %current.
fi: Otsikko vaihdettiin muodosta %original muotoon %current.

en: Updated book %title.
fi: Kirja %title päivitetty.

en: book: updated %title.
fi: kirja: %title päivitetty.

en: Update book outline
fi: Päivitä kirjan hierarkia

en: Remove from book outline
fi: Poista kirjasta

en: No changes were made
fi: Muutoksia ei tehty

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
fi: Kirjoitus on lisätty valittuun kirjaan. Voit nyt säätää sen sijantia kirjassa.

en: The book outline has been updated.
fi: Kirjan hierarkia on päivitetty.

en: There was an error adding the post to the book.
fi: Kirjoituksen lisääminen kirjaan ei onnistunut.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
fi: Sivulla %title on alasivuja, jotka siirretään automaattisesti jotta ne pysyvät mukana kirjassa. Luodaksesi hierarkian uudelleen (sellaisena kuin se oli ennen tämän sivun poistamista), lisää %title uudelleen kirjaan Hierarkia-välilehdestä, ja laita aiemmat alasivut takaisin paikalleen käsin.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
fi: Voit lisätä sivun %title takaisin kirjan hierarkiaan Hierarkia-välilehdeltä.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
fi: Haluatko varmasti poistaa sivun %name? tästä kirjasta?

en: The post has been removed from the book.
fi: Kirjoitus on poistettu kirjasta.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
fi: Näytä tulostettava versio tästä kirjan sivusta ja sen alasivuista.

en: Show block on all pages
fi: Näytä lohko kaikilla sivuilla

en: Show block only on book pages
fi: Näytä lohko ainoastaan kirjojen sivuilla

en: This is the top-level page in this book.
fi: Tämä on kirjan ylin sivu.

en: No book selected.
fi: Yhtään kirjaa ei ole valittuna.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
fi: %title kuuluu kirjaan, ja sillä on alasivuja. Jos poistat sen, alasivut siirretään automaattisesti muualle kirjaan.

en: Re-order book pages and change titles
fi: Järjestele kirjan sivuja ja muokkaa otsikoita

en: Book ID
fi: Kirjan ID

en: No books available.
fi: Kirjoja ei saatavilla.

en: Administer book outlines
fi: Ylläpidä kirjojen  hierarkiaa

en: Adding and managing book content
fi: Kirjassisällön lisääminen ja muokkaus

en: Printing books
fi: Kirjojen tulostus

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
fi: Käyttäjät joilla on käyttöoikeus <em>katso tulostinystävällistä kirjaa<em> voivat valita <em>tulostinystävällisen version</em> sivun alareunassa näkyvästä linkistä. Tämän linkin kautta kirjasivusta luodaan tulostinystävällinen versio sisältäen sivu ja sen eri osat.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
fi: Book moduuli tarjoaa tavan organisoida sivuihin liittyvää sisältöä kirjan muotoon. Kun kirjaa tarkastellaan, se näyttää automaattisesti linkit siihen liittyviin kirjasivuihin rakenteessa navigointia varten.

en: Create new books
fi: Luo uusia kirjoja

en: View printer-friendly books
fi: Näytä tulostinystävälliset kirjat

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
fi: Näytä kirjasivu ja kaikki sen alisivut tulostamisen helpottamiseksi. Tämä voi heikentää suorituskykyä.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
fi: Antaa käyttäjien luoda ja organisoida kirjamaista ja hierarkiaalista sisältöä.

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: No book content available.
fi: Kirjasisältöä ei ole tarjolla.

en: - Create a new book -
fi: - Luo uusi kirja -

en: Edit order and titles
fi: Muokkaa järjestystä ja otsikoita

en: Book Page
fi: Kirjan sivu

en: Book settings
fi: Kirjan asetukset
