Livre (1.0.7) - en to be translation catalogue (79 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: List
be: Спіс

en: Remove
be: Выдаліць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
be: Старонкі дадзенага ўзроўню сартуюцца напачатку па вазе, а потым па загалоўку.

en: Depth
be: Глыбіня

en: Settings
be: Налады

en: Go to previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: Go to parent page
be: Перайсці да бацькоўскай старонкі

en: Go to next page
be: Да наступнай старонкі

en: Book
be: Падшыўка

en: Outline
be: Кароткі змест

en: View
be: Праглядзець

en: Node
be: Вузел

en: Parent item
be: Бацькоўскі элемент

en: Add child page
be: Дадаць дачынную старонку

en: Printer-friendly version
be: Друкаваная версія

en: Remove from outline
be: Gерамясціць з схемы

en: Unknown export format.
be: Невядомы фармат экспарту.

en: Add content
be: Дадаць змесціва

en: Page
be: Старонка

en: Books
be: Кнігі

en: Menus
be: Меню

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: About
be: Аб

en: Change book (update list of parents)
be: Змяніць кнігу (абнавіць зыходны спіс)

en: Manage your site's book outlines.
be: Змяніць структуру кнігі вашага сайта.

en: Book navigation block display
be: Кніга навігацыйнага блока дысплея

en: Add to book outline
be: Дадаць да схемы падшыўкі

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: This will be the top-level page in this book.
be: Гэта старонка ў кнізе будзе вышэйшага ўзроўню.

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: Collaboration
be: Узаемадзеянне

en: Not in book
be: Не ў кнізе

en: New book
be: Новая кніга

en: Your page will be a part of the selected book.
be: Вашая старонка будзе часткай выбранай кнігі.

en: Save book pages
be: Захаваць старонкі падшыўкі

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
be: Гэта кніга была зменена іншым карыстальнікам, змены не могуць быць захаваны.

en: Title changed from %original to %current.
be: Загаловак зменены з %original на %current.

en: Updated book %title.
be: Падшыўка %title абноўленая.

en: book: updated %title.
be: Кніга: %title абноўлены.

en: Update book outline
be: Абнавіць схему падшыўкі

en: Remove from book outline
be: Выдаліць са схемы падшыўкі

en: No changes were made
be: Ніякіх зменаў не зроблена

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
be: Пост быў дададзены да абранай Кнігі. Цяпер вы можате суаднесці яго з астатнімі старонкамі.

en: The book outline has been updated.
be: Рэзюмэ падшыўкі абноўленае.

en: There was an error adding the post to the book.
be: Адбылася памылка пры даданні поста ў кнігу.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
be: Ў %title ёсць дачынныя старонкі, якія будуць занава аўтаматычна перамешчаны для падтрымання іх сувязі з кнігай. Каб пераўтварыць гіерархію (якой яна была да выдалення гэтай старонкі), магчыма дабавіць %title з дапамогай карткі Outline, і кожную яе папярэднію дачынную старонку трэба будзе занава перамясціць уручную.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
be: %title можа быць дададзены(а) да іерархіі зноў, выкарыстоўваючы закладку Схема.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
be: Вы ўпэўнены што жадаеце выдаліць %title з іерархіі кніг?

en: The post has been removed from the book.
be: Матэрыял выдалены з падшыўкі.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
be: Паказаць версію для друку гэтай старокі падшывак  (з усімі бацькоўскімі і даччынымі старонкамі).

en: Show block on all pages
be: Паказваць блок на ўсіх старонках

en: Show block only on book pages
be: Паказаць блок толькі на старонках кнігі

en: This is the top-level page in this book.
be: У кнізе гэта старонка вышэйшага ўзроўню.

en: No book selected.
be: Не выбрана ні адной кнігі.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
be: %title - гэта частка схемы кнігі з дачыненымі старонкамі. Калі вы працягнеце выдаленне - гэтыя старонкі будуць аўтаматычна перамешчаны.

en: Re-order book pages and change titles
be: Пераўпарадкаваць  старонкі кнігі і змяніць загалоўкі.

en: No books available.
be: Няма даступных кніг

en: Administer book outlines
be: Адміністраванне схемаў кнігі

en: Adding and managing book content
be: Дадаваць і змяняць змесціва Кнігі.

en: Printing books
be: Друк кніжак

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
be: Карыстальнікі з правамі <em>Паказаць кнігу адаптаванную для друку</em> могуць абіраць спасылку <em>версію для друку</em> бачную ў нізе старонкі матэрыялу кнігі для генерацыі вываду для друку старонкі і ўсіх яе падраздзелаў.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
be: Модуль Кніга  дае сродкі для арганізацыі збору звязных старонак змесціва, вядомых пад агульнай назвай - Кніга. Пры праглядванні, гэтае змесціва аўтаматычна адлюстроўвае спасылкі на суседнія старонкі кнігі, забяспечвае простай навігацыйнай сістэмай для стварэння і агляду структураванага змесціва.

en: Create new books
be: Стварыць новыя кнігі

en: View printer-friendly books
be: Праглядзець друкаваную версію кніг

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
be: Прагляд старонак Кнігі і ўсіх яе падстаронак у якасці адзінага дакумента для зручнасці друку. Можа быць цяжкім у выкананні.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
be: Дазваляе карыстальнікам ствараць і арганізоўваць звязанае змесціва ў схеме.

en: Weight for @title
be: Вага для @title

en: Book navigation block
be: Навігацыйны блок кніг

en: Block display mode
be: Лад паказу блокаў

en: Configuring content types for books
be: Ладзяцца тыпы змесціва для кніжак

en: To uninstall Book, delete all content that is part of a book
be: Каб выдаліць Кнігу спачатку выдаліце ўсё змесціва якое з'яўляецца часткаю кнігі.

en: To uninstall Book, delete all content that has the Book content type
be: Каб выдаліць Кнігу спачатку выдаліце ўсё змесціва тыпу Кніга
