Livre (1.0.7) - en to sq translation catalogue (59 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Delete
sq: Fshij

en: Operations
sq: Operacionet

en: List
sq: Lista

en: Remove
sq: Hiq

en: Edit
sq: Ndrysho

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: Parent
sq: Prindi

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
sq: Faqet e një niveli të dhënë vendosen fillimisht sipas peshës e pastaj sipas titullit.

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Go to previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: Go to parent page
sq: Shko tek faqja prind

en: Go to next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Book
sq: Libri

en: Outline
sq: Struktura

en: View
sq: Shfaq

en: Node
sq: Nyjë

en: Parent item
sq: Zëri prind

en: Add child page
sq: Shto një faqe bijë

en: Printer-friendly version
sq: Version i përshtatshëm për printim

en: Remove from outline
sq: Hiq nga struktura

en: Unknown export format.
sq: Format i panjohur eksportimi.

en: Page
sq: Faqe

en: Books
sq: Libra

en: Menus
sq: Menutë

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: About
sq: Informacione

en: Change book (update list of parents)
sq: Ndrysho librin (përditëso listën e prindërve)

en: Manage your site's book outlines.
sq: Organizo strukturën e librave të sitit tuaj.

en: Book navigation block display
sq: Shfaqja e bllokut të lundrimit në libër

en: Add to book outline
sq: Shto tek struktura e librit

en: Book outline
sq: Struktura e librit

en: This will be the top-level page in this book.
sq: Kjo do të jetë faqja e nivelit të parë në këtë libër.

en: Your page will be a part of the selected book.
sq: Faqja juaj do të jetë pjesë e librit të zgjedhur.

en: Save book pages
sq: Ruaj faqet e librit

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
sq: Ky libër është ndryshuar nga një përdorues tjetër, ndryshimet nuk do të ruhen.

en: Title changed from %original to %current.
sq: Titulli është ndryshuar nga %original në %current.

en: Updated book %title.
sq: Libri %title u rifreskua.

en: book: updated %title.
sq: libri: u përditësua %title.

en: Update book outline
sq: Rifresko strukturën e librit

en: Remove from book outline
sq: Hiq nga struktura e librit

en: No changes were made
sq: Nuk është kryer asnjë ndryshim

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
sq: Materiali ju shtua librit të zgjedhur. Tani duhet të përcaktoni pozicionin e tij në lidhje me faqet e tjera.

en: The book outline has been updated.
sq: Struktura e librit u përditësua.

en: There was an error adding the post to the book.
sq: Gabim gjatë shtimit të materialit në libër.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
sq: %title ka faqe bijë përkatëse, që do të riorganizohen automatikisht për të ruajtur lidhjen e tyre me librin. Për të rikrijuar gjerarkinë (sikurse ishte përpara heqjes së kësaj faqeje), %title mund të shtohet përsëri duke përdorur butonin Struktura dhe çdo faqe përkatëse duhet të riorganizohet në menyrë manuale.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
sq: %title mund të rishtohet në gjerarki duke përdorur butonin Struktura.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
sq: Je i sigurt që dëshiron të heqësh %title nga gjerarkia e librit?

en: The post has been removed from the book.
sq: Përmbajtja u hoq nga libri.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
sq: Shfaq një version të përshtatshëm për printim të kësaj faqeje dhe nën-faqeve të saj.

en: Show block on all pages
sq: Shfaq bllokun të gjitha faqet

en: Show block only on book pages
sq: Shfaq bllokun vetëm tek faqet e librave

en: This is the top-level page in this book.
sq: Kjo është faqja e nivelit të parë për këtë libër.

en: No book selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë libër.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
sq: %title bën pjesë në strukturën e një libri dhe ka faqe bijë përkatëse. Nëse vazhdoni me fshirjen, faqet bijë do të riorganizohen në menyrë automatike.

en: Re-order book pages and change titles
sq: Ri-rendit faqet e librit dhe ndrysho titujt

en: Create new books
sq: Krijo libra të rinj

en: Weight for @title
sq: Pesha për @title
