Livre (1.0.0-beta6) - en to gl translation catalogue (86 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: List
gl: Lista

en: Remove
gl: Quitar

en: Edit
gl: Editar

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Parent
gl: Pai

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
gl: As páxinas nun nivel dado están ordenadas en primeiro lugar polo peso e logo polo título.

en: Depth
gl: Profundidade

en: Settings
gl: Axustes

en: Go to previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: Go to parent page
gl: Ir á páxina ascendente

en: Go to next page
gl: Ir á seguinte páxina

en: Book
gl: Libro

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Outline
gl: Esquema

en: View
gl: Ver

en: Node
gl: Nodo

en: Parent item
gl: Elemento ascendente

en: Add child page
gl: Engadir páxina descendente

en: Printer-friendly version
gl: Versión para impresión

en: Remove from outline
gl: Quitar do esquema

en: Unknown export format.
gl: Formato de exportación descoñecido.

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Page
gl: Páxina

en: Sort order
gl: Orde predeterminada

en: Up
gl: Arriba

en: Books
gl: Libros

en: Allowed content types
gl: Tipos de contido permitidos

en: Menus
gl: Menús

en: Book navigation
gl: Navegación do libro

en: Top level book
gl: Nivel superior do libro

en: About
gl: Información

en: Steps
gl: Pasos

en: Change book (update list of parents)
gl: Cambiar libro (actualiza a lista de pais)

en: Manage your site's book outlines.
gl: Xestionar os índices dos libros do sitio.

en: Book navigation block display
gl: Amosar o bloque de navegación de libro

en: Add to book outline
gl: Engadir ao índice do libro

en: Book outline
gl: índice

en: This will be the top-level page in this book.
gl: Esta sera a páxina pai no libro.

en: Uses
gl: Usos

en: Menu link ID
gl: ID enlace do menú

en: Collaboration
gl: Colaboración

en: Not in book
gl: Non está nun libro

en: New book
gl: Novo libro

en: Your page will be a part of the selected book.
gl: A túa páxina será parte do libro seleccionado.

en: The book the node is in.
gl: O libro onde está o nodo.

en: The weight of the book page.
gl: O ancho da páxina do libro.

en: The parent book node.
gl: O nodo do libro pai.

en: Parent link ID
gl: ID enlace do pai

en: Save book pages
gl: Gardar páxinas do libro

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
gl: Este libro foi modificado por outro usuario, os cambios non poden ser gardados.

en: Title changed from %original to %current.
gl: Cambiouse o título de %original a %current.

en: Updated book %title.
gl: Actualizado o libro %title.

en: book: updated %title.
gl: libro: %title actualizado.

en: Update book outline
gl: Actualizar o esquema do libro

en: Remove from book outline
gl: Borrar do índice do libro

en: No changes were made
gl: Non se realizaron cambios

en: The post has been added to the selected book. You may now position it relative to other pages.
gl: O artigo foi engadido ao libro seleccionado. Agora debes situalo en relación ás outras páxinas.

en: The book outline has been updated.
gl: Actualizouse o índice do libro.

en: There was an error adding the post to the book.
gl: Acontenceu un erro ao engadir o envio ao libro.

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
gl: %title asociou as páxinas descendentes, que serán  localizadas de novo automaticamente para manter a súa conexión co libro. Para volver a crear a xerarquía (como era antes da eliminación desta páxina), %title pode ser engadida de novo na lapela Esquema, e cada unha das súas anteriores páxinas descendentes terán que ser localizadas de novo de xeito manual.

en: %title may be added to hierarchy again using the Outline tab.
gl: Podese engadir %title outra vez na xerarquía usando a Pestaña esquema.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
gl: Estas seguro de querer borrar %title da xerarquía do libro?

en: The post has been removed from the book.
gl: Quitouse a entrada do libro.

en: Show a printer-friendly version of this book page and its sub-pages.
gl: Amosa unha versión para impresión desta páxina e as súas sub-páxinas.

en: Show block on all pages
gl: Amosar o bloque en todas as páxinas

en: Show block only on book pages
gl: Amosar o bloque so nas páxinas de libros

en: This is the top-level page in this book.
gl: Esta é a páxina pai no libro.

en: No book selected.
gl: Ningún libro seleccionado.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
gl: %title é parte do esquema do libro, e ten páxinas fillas asociadas. Se o borras, as páxinas fillas reubicaranse automaticamente.

en: Re-order book pages and change titles
gl: Reorganizana as páxinas do libro e cambia os títulos

en: No books available.
gl: Non hai libros dispoñibles.

en: Administer book outlines
gl: Administrar índices de libros

en: Adding and managing book content
gl: Engadindo e administrando o contido do libro

en: Printing books
gl: Imprimindo libros

en: Users with the <em>View printer-friendly books</em> permission can select the <em>printer-friendly version</em> link visible at the bottom of a book page's content to generate a printer-friendly display of the page and all of its subsections.
gl: Usuarios con permiso para <em>Ver libros en versión de impresión</em> poden seleccionar o link de <em>versión de impresión</em> visible o final do contido de cada páxina dun libro para xerar unha vista apropiada para impresión da páxina e todas as suas sub-seccións.

en: The book module offers a means to organize a collection of related content pages, collectively known as a book. When viewed, this content automatically displays links to adjacent book pages, providing a simple navigation system for creating and reviewing structured content.
gl: O módulo Libro ofrece un método para organizar un grupo de páxinas con contido relacionado nun conxunto que se denomina 'libro'. O acceder a él, este contido amosa de forma automática enlaces as páxinas contiguas do libro, o que proporciona un sistema de navegación sinxelo para crear e revisar contidos estructurados.

en: Create new books
gl: Crear novos libros

en: View printer-friendly books
gl: Ver versións para imprimir dos libros

en: View a book page and all of its sub-pages as a single document for ease of printing. Can be performance heavy.
gl: Ver unha páxina dun libro e todas a súas páxinas subordinadas como un único documento para facilitar a súa impresión. Pode afectar o rendimento.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
gl: Permite os usuarios crear e organizar os contidos relacionados nun índice.

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: No book content available.
gl: Ningún contido de libro dispoñible.
