Drupal LMS (1.1.0-beta2) - en to es translation catalogue (17 entries)

en: Delete
es: Eliminar

en: Cancel
es: Cancelar

en: Add
es: Agregar

en: Class
es: Clase

en: Student
es: Estudiante

en: Revert
es: Revertir

en: Classes
es: Clases

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
es: ¿Está seguro que desea volver a la revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
es: ¿Está seguro que desea eliminar la revisión de %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
es: @type: eliminada la revisión %revision de %title.

en: Is one of
es: Es uno de

en: Copy of the revision from %date.
es: Copia de la revisión de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
es: Se ha eliminado la revisión del %revision-date de @type %title

en: @type: reverted %title revision %revision.
es: @type: devuelto %title a la revisión %revision.

en: Are you sure you want to revert the revision?
es: ¿Está seguro que desea revertir la revisión?

en: Are you sure you want to delete the revision?
es: ¿Está seguro de que quiere eliminar la revisión?

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
es: %title de @type ha sido revertido a la revisión de %revision-date.
