Drupal LMS (1.1.0-beta2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Add
it: Aggiungi

en: Roles
it: Ruoli

en: Class
it: Classe

en: Revert
it: Ripristina

en: Classes
it: Classi

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
it: @type: eliminata la revisione %revision di %title.

en: Is one of
it: È uno di

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
it: La revisione del %revision-date di @type %title è stata eliminata.

en: @type: reverted %title revision %revision.
it: @type: ripristinata revisione %revision del contenuto %title.

en: Are you sure you want to revert the revision?
it: Vuoi veramente ripristinare la revisione?

en: Are you sure you want to delete the revision?
it: Vuoi veramente eliminare la revisione?

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
it: @type %title è stato ripristinato alla revisione del %revision-date.
