Drupal LMS (1.1.0-beta3) - en to is translation catalogue (59 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Continue
is: Halda áfram

en: Created
is: Stofnað

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: 1 minute | @count minutes
is[0]: 1 mín.
is[1]: @count mín.

en: 1 hour | @count hours
is[0]: 1 klukkutími
is[1]: @count klukkutímar

en: 1 day | @count days
is[0]: 1 dagur
is[1]: @count dagar

en: Selected
is: Valið

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Warning
is: Viðvörun

en: N/A
is: Á ekki við

en: Authored by
is: Höfundur

en: Details
is: Nánar

en: Owner
is: Eigandi

en: Start
is: Hefst

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Results
is: Niðurstöður

en: Finished
is: Lokið

en: Apply
is: Virkja

en: Is one of
is: Er eitt af

en: Invalid
is: Ógilt

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
