Drupal LMS (1.1.0-beta4) - en to mr translation catalogue (40 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: 1 hour | @count hours
mr[0]: १ तास
mr[1]: @count तास

en: 1 day | @count days
mr[0]: १ दिवस
mr[1]: @count दिवस

en: Selected
mr: निवडलेले

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Authored by
mr: लेखक

en: Owner
mr: मालक

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Results
mr: निकाल

en: Bundle
mr: बंडल
