Drupal LMS (1.1.0-beta4) - en to ur translation catalogue (41 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Back
ur: واپس

en: Label
ur: عنوان

en: True
ur: صحیح

en: False
ur: غلط

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: Add
ur: شامل کریں

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: 1 hour | @count hours
ur[0]: ۱ گھنٹہ
ur[1]: @count گھنٹے

en: 1 day | @count days
ur[0]: ۱ دن
ur[1]: @count دن

en: Selected
ur: منتخب شدہ

en: Roles
ur: رولز

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Warning
ur: انتباہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Details
ur: تفصیلات

en: Size of textfield
ur: متنی قطعہ کا سائز

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Finished
ur: ختم شد

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Placeholder
ur: پلیس ہولڈر
