Drupal LMS (1.1.0) - en to eo translation catalogue (64 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Next
eo: Sekva

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Actions
eo: Agoj

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Add
eo: Aldonu

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page
eo: Paĝo

en: 1 minute | @count minutes
eo[0]: 1 minuto
eo[1]: @count minutoj

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Selected
eo: Elektita

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Details
eo: Detaloj

en: Desc
eo: malkreske

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Authored on
eo: Verkita je

en: Full text
eo: Plena teksto

en: Revert
eo: Malfari

en: Results
eo: Rezultoj

en: Finished
eo: Finita

en: Apply
eo: Apliku

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Autocomplete matching
eo: Kongruado de aŭtomataj kompletigitiloj

en: Bundle
eo: Fasko

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
eo: Revizio je %revision-date de @type %title estas forigita.

en: @type: reverted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske

en: Not selected
eo: Ne selektita
