Drupal LMS (1.1.0) - en to fi translation catalogue (99 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Next
fi: Seuraava

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Back
fi: Takaisin

en: Label
fi: Tunnus

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Created
fi: Luotu

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: 1 minute | @count minutes
fi[0]: 1 minuutti
fi[1]: @count minuuttia

en: 1 hour | @count hours
fi[0]: 1 tunti
fi[1]: @count tuntia

en: 1 day | @count days
fi[0]: 1 päivä
fi[1]: @count päivää

en: Selected
fi: Valittu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Score
fi: Tulos

en: Published
fi: Julkaistu

en: Revisions
fi: Versiot

en: Warning
fi: Varoitus

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Owner
fi: Omistaja

en: Start
fi: Alkaa

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: Class
fi: Luokka

en: false
fi: epätosi

en: true
fi: tosi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Authored on
fi: Luotu

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Full text
fi: Koko teksti

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Current status
fi: Nykyinen tila

en: Results
fi: Tulokset

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Finished
fi: Valmis

en: Mandatory
fi: Pakollinen

en: Selection
fi: Valinta

en: Apply
fi: Käytä

en: 1 second | @count seconds
fi[0]: 1 sekunti
fi[1]: @count sekuntia

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
fi: @type: poistettiin %title versio %revision.

en: Selection type
fi: Valintatyyppi

en: Started
fi: Aloitettu

en: Target
fi: Kohde

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Bundle
fi: Paketti

en: Created by
fi: Luonut

en: Is one of
fi: On yksi

en: @interval ago
fi: @interval sitten

en: Invalid
fi: Epäkelpo

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fi: Kirjoituksesta %title poistettiin versio, jonka tyyppi oli @type ja päiväys  %revision-date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fi: @type: palautettiin käyttöön %title versio %revision.

en: Random order
fi: Satunnainen järjestys

en: Missing plugin
fi: Puuttuva plugin

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Group permission
fi: Ryhmäoikeus

en: No results text
fi: Teksti joka näytetään jos näkymällä ei ole tuloksia

en: Master
fi: Isäntä

en: Text area (multiple rows) display format settings
fi: Tekstialueen (monirivisen) näyttömuotoiluasetukset

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
fi: Automaattisten täydennysehdotusten maksimimäärä.
