Drupal LMS (1.1.0) - en to gu translation catalogue (47 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Next
gu: આગળ

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Add
gu: ઉમેરો

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: 1 minute | @count minutes
gu[0]: 1 મિનિટ
gu[1]: @count મિનિટ

en: 1 hour | @count hours
gu[0]: ૧ કલાક
gu[1]: @count કલાકો

en: 1 day | @count days
gu[0]: ૧ દિવસ
gu[1]: @count દિવસો

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Details
gu: વિગતો

en: Link text
gu: કડી શીર્ષક

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: Results
gu: પરિણામો

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: Finished
gu: પૂર્ણ થયું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Target
gu: લક્ષ્યાંક

en: Error message
gu: ભૂલ સંદેશ

en: Bundle
gu: બંડલ
