Drupal LMS (1.1.0) - en to pl translation catalogue (122 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Description
pl: Opis

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Back
pl: Wstecz

en: Label
pl: Etykieta

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Add
pl: Dodaj

en: User
pl: Użytkownik

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Created
pl: Utworzono

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: 1 minute | @count minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: @count minuty
pl[2]: @count minut

en: 1 hour | @count hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: @count godziny
pl[2]: @count godzin

en: 1 day | @count days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: @count dni
pl[2]: @count dni

en: Selected
pl: Wybrany

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Revisions
pl: Wersje

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: N/A
pl: niedostępne

en: Authored by
pl: Autor

en: Details
pl: Szczegóły

en: Desc
pl: Malejąco

en: Owner
pl: Właściciel

en: Start
pl: Początek

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Class
pl: Klasa

en: false
pl: fałsz

en: true
pl: prawda

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Full text
pl: Pełna treść

en: Parameters
pl: Parametry

en: Activity
pl: Aktywność

en: Revert
pl: Przywróć

en: Current status
pl: Stan aktualny

en: Results
pl: Wyniki

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Failed
pl: Niepowodzenie

en: Finished
pl: Ukończono

en: Mandatory
pl: Wymagane

en: Selection
pl: Wybór

en: Apply
pl: Zastosuj

en: 1 second | @count seconds
pl[0]: 1 skunda
pl[1]: @count sekundy
pl[2]: @count sekund

en: Classes
pl: Klasy

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Passed
pl: Zdany

en: @type: deleted %title revision %revision.
pl: @type: usunięto wersję %revision węzła %title.

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Selection type
pl: Typ wyboru

en: Started
pl: Rozpoczęto

en: Target
pl: Cel

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Activities
pl: Aktywności

en: Warning message
pl: Ostrzeżenie

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Bundle
pl: Zestaw

en: In progress
pl: W toku

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Is one of
pl: Jeden z

en: Correct
pl: Poprawnie

en: Backwards navigation
pl: Cofanie pytań

en: Maximum Score
pl: Maksymalna liczba punktów

en: @interval ago
pl: @interval temu

en: Invalid
pl: Nieprawidłowy

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
pl: Wersja %title (@type) z dnia %revision-date została usunięta.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pl: @type: przywrócono wersję %revision węzła %title.

en: Not started
pl: Nie rozpoczęte

en: Random order
pl: Losowa kolejność

en: Description Field
pl: Pole opisu

en: Evaluated
pl: Oceniony

en: No randomization
pl: Nie losuj

en: Are you sure you want to revert the revision?
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić tą wersję?

en: Are you sure you want to delete the revision?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tą wersję?

en: Get Started
pl: Zaczynamy

en: Missing plugin
pl: Brakująca wtyczka

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Group permission
pl: Uprawnienia grupy

en: Asc
pl: Rosnąco

en: No results text
pl: Tekst w przypadku braku wyników

en: Master
pl: Główny

en: Text area (multiple rows) display format settings
pl: Ustawienia formatu wyświetlania wielowierszowego obszaru tekstowego

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
pl: Przywrócono wersję węzła @type %title z dnia %revision-date.

en: Output the URL as text
pl: Wyświetl adres URL jako tekst

en: Create @entity_type
pl: Stwórz @entity_type

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pl: Maksymalna liczba sugerowanych podpowiedzi.

en: @interval hence
pl: odtąd co @interval
