Drupal LMS (1.1.10) - en to fa translation catalogue (85 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Next
fa: بعدی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Selected
fa: انتخاب شده

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Revision ID
fa: هویت تنقیح

en: Comment
fa: نظر

en: Score
fa: امتیاز

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Warning
fa: اخطار

en: N/A
fa: هیچ

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: ,
fa: ،

en: Details
fa: جزئیات

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Link text
fa: متن واصلی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Size of textfield
fa: اندازه میدان متن

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Full text
fa: تمام متن

en: Activity
fa: فعالیت

en: Revert
fa: بازگشت

en: Results
fa: نتایج

en: Plugin
fa: افزونه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title تنقیح %revision حذف شد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Selection type
fa: نوع انتخاب

en: Target
fa: مقصد

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Bundle
fa: بسته

en: Is one of
fa: یکی از

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fa: تنقیح‌ @type %title در %revision-date حذف شد.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title تدوین %revision برگردانده شد.

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Asc
fa: صعودی

en: No results text
fa: متن نبود نتیجه

en: Master
fa: مدیر
