Drupal LMS (1.1.12) - en to gl translation catalogue (87 entries)

en: Home
gl: Inicio

en: Title
gl: Título

en: Next
gl: Seguinte

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Group
gl: Grupo

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Back
gl: Voltar

en: Label
gl: Etiqueta

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: Add
gl: Engadir

en: User
gl: Usuario/a

en: Continue
gl: Continuar

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Page
gl: Páxina

en: 1 minute | @count minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: @count minutos

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Comment
gl: Comentario

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Revisions
gl: Revisión

en: Warning
gl: Alerta

en: N/A
gl: N/D

en: Authored by
gl: Creado por

en: Details
gl: Detalles

en: Owner
gl: Propietario

en: Start
gl: Comezo

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Class
gl: Clase

en: false
gl: falso

en: true
gl: verdadero

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Authored on
gl: Creado en

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Full text
gl: Texto completo

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Revert
gl: Volver

en: Results
gl: Resultados

en: Changed
gl: Cambiado

en: Failed
gl: Fallo

en: Finished
gl: Finalizado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
gl: @type: borrouse a revisión %revision de %title.

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Selection type
gl: Tipo de selección

en: Target
gl: Destino

en: Error message
gl: Mensaxe de erro

en: Warning message
gl: Mensaxe de aviso

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Bundle
gl: Paquete

en: Created by
gl: Creado por

en: Is one of
gl: É un de

en: Invalid
gl: Non válido.

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
gl: Borrouse a revisión de %revision-date do @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
gl: @type: revertido %title revisión %revision.

en: Weight for @title
gl: Peso para @title

en: Create @entity_type
gl: Crear @entity_type
