Drupal LMS (1.1.13) - en to bs translation catalogue (48 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Next
bs: Sljedeći

en: Delete
bs: Briši

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Actions
bs: Akcije

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Label
bs: Oznaka

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: User
bs: Korisnik

en: Continue
bs: Nastavi

en: Created
bs: Kreiran

en: 1 hour | @count hours
bs[0]: 1 sat
bs[1]: @count sata
bs[2]: @count sati

en: 1 day | @count days
bs[0]: 1 dan
bs[1]: @count dana
bs[2]: @count dana

en: Selected
bs: Odabrano

en: Comment
bs: Komentar

en: Revisions
bs: Revizije

en: Authored by
bs: Napisao

en: Details
bs: Detalji

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Authored on
bs: Napisano

en: Full text
bs: Puni tekst

en: Activity
bs: Aktivnost

en: Revert
bs: Vratiti

en: Current status
bs: Trenutni status

en: Results
bs: Rezultati

en: Finished
bs: Završeno

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da povratite reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
bs: Jeste li sigurni da želite da obrišete reviziju od %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
bs: @type: obrisan %title revizijom %revision.

en: Selection type
bs: Tip izbornika

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Is one of
bs: jedan od

en: Invalid
bs: Nevažeći

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
bs: Revizija od %revision-date za @type %title je obrisana.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bs: @type: povraćen %title revizijom %revision.
