Drupal LMS (1.1.15) - en to ar translation catalogue (84 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Operations
ar: العمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: إزالة

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Created
ar: تم الإنشاء

en: 1 minute | @count minutes
ar[0]: 0 دقائق
ar[1]: دقيقة واحدة
ar[2]: دقيقتان
ar[3]: %count دقائق
ar[4]: %count دقيقة
ar[5]: %count دقيقة

en: 1 hour | @count hours
ar[0]: ساعة واحدة
ar[1]: أقل من ساعة
ar[2]: ساعتين
ar[3]: @count ساعات
ar[4]: @count ساعة
ar[5]: @count ساعة

en: 1 day | @count days
ar[0]: يوم واحد
ar[1]: أقل من يوم
ar[2]: يومين
ar[3]: @count أيام
ar[4]: @count يوما
ar[5]: @count يوم

en: Selected
ar: محدد

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Comment
ar: التعليق

en: Score
ar: الدرجة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Warning
ar: تحذير

en: N/A
ar: غير موجود

en: Authored by
ar: بواسطة

en: Details
ar: التفاصيل

en: Owner
ar: المالك

en: Start
ar: البداية

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Full text
ar: كامل النص

en: Activity
ar: النشاط

en: Revert
ar: استرجع

en: Results
ar: النتائج

en: Plugin
ar: ملحق (Plugin)

en: Changed
ar: تم التغير

en: Failed
ar: فشل

en: Finished
ar: اكتمل

en: Mandatory
ar: إجباري

en: 1 second | @count seconds
ar[0]: 0 ثواني
ar[1]: ثانية واحدة
ar[2]: ثانيتان
ar[3]: @count ثواني
ar[4]: @count ثانية
ar[5]: @count ثانية

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Passed
ar: نجح

en: @type: deleted %title revision %revision.
ar: @type: تم حذف المراجعة %revision من %title.

en: Selection type
ar: نوع الاختيار

en: Target
ar: الهدف

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Is one of
ar: واحد من

en: Backwards navigation
ar: إمكانية تخطي الأسئلة والرجوع لها لاحقا

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ar: حذُفت مراجعة @type %title بتاريخ %revision-date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ar: @type: تم إعادة %title إلى وضعه في النسخة %revision.

en: Are you sure you want to revert the revision?
ar: هل أنت متأكد من استرجاع هذه النسخة؟

en: Are you sure you want to delete the revision?
ar: هل أنت متأكد من حذف هذه النسخة؟

en: Get Started
ar: ابدأ الآن

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: No results text
ar: نص 'عدم وجود نتائج'

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ar: الحد الأقصى لعدد اقتراحات الاكمال التلقائي.
