Drupal LMS (1.1.3) - en to bn translation catalogue (33 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: 1 hour | @count hours
bn[0]: 1 ঘন্টা
bn[1]: @count ঘন্টা

en: 1 day | @count days
bn[0]: 1 দিন
bn[1]: @count দিন

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Finished
bn: সম্পাদিত

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা

en: Warning message
bn: সতর্কীকরণ বার্তা

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
