Drupal LMS (1.1.4) - en to oc translation catalogue (72 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Next
oc: Seguent

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: General settings
oc: Paramètres generals

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: 1 hour | @count hours
oc[0]: 1 ora
oc[1]: @count oras

en: 1 day | @count days
oc[0]: 1 jorn
oc[1]: @count jorns

en: Selected
oc: Seleccionat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Comment
oc: Comentari

en: Score
oc: Marca

en: Warning
oc: Avertiment

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Details
oc: Detalhs

en: Owner
oc: Proprietari

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: false
oc: fals

en: true
oc: verai

en: Student
oc: Estudiant

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Activity
oc: Activitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Results
oc: Resultats

en: Changed
oc: Modificat

en: Finished
oc: Fin de l'installacion

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: @type: deleted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » - version '%revision' suprimida.

en: Selection type
oc: Tipe de seleccion

en: Target
oc: Cibla

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Activities
oc: Activitats

en: Warning message
oc: Messatge d'avertiment

en: Bundle
oc: Paquet

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
oc: S'es escafat la revision de %revision-date de @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » remplaçat per la revision %revision.

en: Missing plugin
oc: Plugin mancant

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: No results text
oc: Tèxte en l'abséncia de resultats
