Drupal LMS (1.1.5) - en to ast translation catalogue (43 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Edit
ast: Editar

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Add
ast: Amestar

en: User
ast: Usuariu

en: Continue
ast: Siguir

en: Created
ast: Fechu

en: 1 hour | @count hours
ast[0]: 1 hora
ast[1]: @count hores

en: 1 day | @count days
ast[0]: 1 día
ast[1]: @count díes

en: Selected
ast: Esbilláu

en: Revision ID
ast: Revisión por ID

en: Comment
ast: Comentariu

en: Revisions
ast: Revisiones

en: N/A
ast: N/D

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Details
ast: Detalles

en: Owner
ast: Dueñu

en: Size of textfield
ast: Tamañu del campu de testu

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Full text
ast: Testu completu

en: Revert
ast: Desfacer

en: Results
ast: Resultaos

en: Failed
ast: Falló

en: Finished
ast: Completáu
