Drupal LMS (1.1.5) - en to da translation catalogue (92 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Group
da: Gruppe

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Back
da: Tilbage

en: Label
da: Etiket

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: Created
da: Oprettet

en: Answer
da: Svar

en: 1 minute | @count minutes
da[0]: 1 minut
da[1]: @count minutter

en: 1 hour | @count hours
da[0]: 1 time
da[1]: @count timer

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Selected
da: Valgt

en: Roles
da: Roller

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Comment
da: Kommentar

en: Score
da: Karakter

en: Revisions
da: Versioner

en: Warning
da: Advarsel

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Details
da: Detaljer

en: Owner
da: Ejer

en: Link text
da: Linktekst

en: Class
da: Klasse

en: false
da: falsk

en: true
da: sand

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Full text
da: Fuld tekst

en: Parameters
da: Parametre

en: Activity
da: Aktivitet

en: Revert
da: Gendan

en: Current status
da: Aktuel status

en: Results
da: Resultater

en: Changed
da: Ændret

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Finished
da: Færdig

en: Mandatory
da: Påkrævet

en: 1 second | @count seconds
da[0]: 1 sekund
da[1]: @count sekunder

en: Classes
da: Klasser

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision slettet.

en: Selection type
da: Udvalgstype

en: Started
da: Startet

en: Target
da: Mål

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Activities
da: Aktiviteter

en: Select references
da: Vælg henvisninger

en: Warning message
da: Advarsel

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: In progress
da: I gang

en: Is one of
da: Er en af

en: Backwards navigation
da: Mulighed for at navigere baglæns

en: Invalid
da: Ugyldig

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
da: Version af @type %title fra %revision-date slettet.

en: @type: reverted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision gendannet.

en: Get Started
da: Kom i gang

en: Missing plugin
da: Manglende pluginManglende typografi-udvidelse

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Group permission
da: Gruppe rettigheder

en: Not selected
da: Ikke valgt

en: No results text
da: Intet resultat tekst

en: LMS settings
da: Indstillinger for LMS

en: Create @label
da: Opret @label

en: Text area (multiple rows) display format settings
da: Indstillinger for visning af tekstområde (flere linjer)

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
da: @type %title er blevet rullet tilbage til versionen fra %revision-date.

en: Create @entity_type
da: Opret @entity_type

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
da: Maksimalt antal autocomplete-forslag.
