Drupal LMS (1.1.5) - en to te translation catalogue (45 entries)

en: Home
te: ముంగిలి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Next
te: తరువాత

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Group
te: సమూహం

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Weight
te: భారం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: General settings
te: సాధారణ అమరికలు

en: Back
te: వెనక్కి

en: Label
te: లేబుల్

en: True
te: సత్యం

en: False
te: అసత్యం

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Add
te: చేర్చు

en: User
te: వాడుకరి

en: Continue
te: కొనసాగించు

en: Created
te: సృష్టితం

en: 1 hour | @count hours
te[0]: 1 గంట
te[1]: @count గంటలు

en: 1 day | @count days
te[0]: 1 రోజు
te[1]: @count రోజులు

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Warning
te: హెచ్చరిక

en: N/A
te: వర్తించదు

en: Details
te: వివరాలు

en: Link text
te: లంకె పాఠ్యం

en: Full text
te: పూర్తి పాఠ్యం

en: Parameters
te: పరామితులు

en: Results
te: ఫలితాలు

en: Failed
te: విఫలమైంది

en: Finished
te: పూర్తయింది

en: Error message
te: పొరపాటు సందేశం

en: Warning message
te: హెచ్చరిక సందేశం
