Drupal LMS (1.1.9) - en to th translation catalogue (66 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Next
th: ถัดไป

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Back
th: กลับ

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: False
th: เท็จ

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: ID
th: ไอดี

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Answer
th: คำตอบ

en: All
th: ทั้งหมด

en: 1 hour | @count hours
th[0]: 1 ชั่วโมง
th[1]: @count ชั่วโมง

en: 1 day | @count days
th[0]: 1 วัน
th[1]: @count วัน

en: Selected
th: ถูกเลือก

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Score
th: คะแนน

en: Revisions
th: รุ่น

en: Warning
th: การเตือน

en: N/A
th: ไม่มี

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Details
th: รายละเอียด

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Full text
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: Results
th: ผลลัพท์

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Failed
th: ไม่ผ่าน

en: Finished
th: เสร็จสิ้น

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการคืนรุ่นกลับไปเป็นรุ่น %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบรุ่นจาก %revision-date?

en: Passed
th: ผ่าน

en: Started
th: เริ่มสอบเมื่อ

en: Target
th: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.

en: Error message
th: ข้อความผิดพลาด

en: Warning message
th: ข้อความเตือน

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Created by
th: ผู้สอบ

en: Is one of
th: เป็นหนึ่งใน

en: Backwards navigation
th: แก้ไขคำตอบ

en: Maximum Score
th: คะแนนเต็ม

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Copy of the revision from %date.
th: ชุดคัดลอกของรุ่นปรับปรุงจาก %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
th: ลบรุ่น %revision-date ของ @type %title แล้ว

en: @type: reverted %title revision %revision.
th: @type: แก้ไขรุ่น %title เป็นรุ่น %revision

en: Evaluated
th: ตรวจแล้ว

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
