LMS Messages (1.0.0-alpha5) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: E-mail
de: E-Mail

en: Enabled
de: Aktiviert

en: User
de: Benutzer

en: Comment
de: Kommentar

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Activity
de: Aktivität

en: Course
de: Kurs

en: Message Settings
de: Einstellungen für Nachrichten

en: Membership request approved
de: Mitgliedsscahftsanfrage genehmigt

en: Membership request rejected
de: Mitgleidschaftsanfrage abgelehnt
