Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to es translation catalogue (35 entries)

en: Image size
es: Tamaño de la imagen

en: Description
es: Descripción

en: None
es: Ninguno

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Image
es: Imagen

en: Center
es: Centrado

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Preview
es: Vista previa

en: View
es: Ver

en: Text
es: Texto

en: Configure
es: Configurar

en: Width
es: Ancho

en: Height
es: Alto

en: Line
es: Línea

en: Configuration
es: Configuración

en: Square
es: Cuadrado

en: Pattern
es: Patrón

en: Stripe
es: Franja

en: Middle
es: Enmedio

en: Stroke color
es: Color del trazo

en: Fill color
es: Color de relleno

en: Reverse
es: Revertir

en: Preset
es: Valor prestablecido

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: File directory
es: Directorio de archivos

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Round
es: Redondear

en: Circle
es: Circular

en: Right to left
es: Derecha a izquierda

en: Left to right
es: Izquierda a derecha

en: Upload destination
es: Destino de la subida al servidor

en: Stroke width
es: Grosor del trazo

en: Bubble
es: Burbuja

en: Butt
es: Cuadrado
