Loading Bar (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Image size
ru: Размер изображения

en: Description
ru: Описание

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Image
ru: Изображение

en: Center
ru: Центр

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: View
ru: Просмотр

en: Text
ru: Текст

en: Configure
ru: Настроить

en: Normal
ru: Нормальный

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: Line
ru: Линия

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Color
ru: Цвет

en: Square
ru: Квадратный

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Stripe
ru: Полоса

en: Middle
ru: По центру

en: Stroke color
ru: Цвет штриха

en: Fill color
ru: Цвет заливки

en: Reverse
ru: Инвертировать

en: Fill
ru: Заливка

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: File directory
ru: Каталог файлов

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Minimum value
ru: Минимальное значение

en: Maximum value
ru: Максимальное значение

en: Round
ru: Округление

en: Circle
ru: Круг

en: Right to left
ru: Справа налево

en: Left to right
ru: Слева направо

en: Upload destination
ru: Хранилище

en: Stroke width
ru: Толщина линии

en: Butt
ru: Срезанный
