LocalGov Drupal (3.1.3) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Title
pt: Título

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Reset
pt: Redefinir

en: Default
pt: Padrão

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Desc
pt: Decrescente

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Messages
pt: Mensagens

en: author
pt: autor

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Tabs
pt: Abas

en: Welcome message
pt: Mensagem de boas-vindas

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Published status
pt: Status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Find and manage content.
pt: Encontrar e gerenciar conteúdo.

en: Asc
pt: Ascendente

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Default long date
pt: Data longa padrão

en: Default medium date
pt: Data média padrão

en: Default short date
pt: Data curta padrão

en: Find and manage content
pt: Buscar e gerenciar conteúdo
