LocalGov Base (2.1.2) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Read more
fr: Lire la suite

en: Disabled
fr: Désactivé

en: More
fr: Plus

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Size
fr: Taille

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Attachment
fr: Élément joint

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Location
fr: Emplacement

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Banner
fr: Bannière

en: Close
fr: Fermer

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Facet
fr: Facette

en: Content top
fr: Haut de contenu

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Hide
fr: Masquer

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Content bottom
fr: Bas de contenu

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Current page
fr: Page courante

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer first
fr: Premier pied de page

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Add to Calendar
fr: Ajouter au calendrier

en: Add to Google Calendar
fr: Ajouter à Google Calendar

en: First page
fr: Première page

en: Test page
fr: Page de test

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: (opens in a new window)
fr: (s'ouvre dans une nouvelle fenêtre)
