LocalGov Base (2.1.2) - en to it translation catalogue (45 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Disabled
it: Disattivato

en: More
it: Altro

en: Overview
it: Panoramica

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Attachment
it: Allegato

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Location
it: Posizione

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Close
it: Chiudi

en: Messages
it: Messaggi

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Hide
it: Nascondi

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Pagination
it: Paginazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
