LocalGov Base (2.3.0) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: Read more
id: Selengkapnya

en: Disabled
id: Non Aktif

en: More
id: Selengkapnya

en: Overview
id: Sekilas

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Attachment
id: Lampiran

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Location
id: Lokasi

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Close
id: Tutup

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Hide
id: Sembunyikan

en: Services
id: Layanan

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Content bottom
id: konten bawah

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Primary menu
id: Menu utama

en: First page
id: Halaman pertama

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
