LocalGov Base (2.3.0) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Content
ro: Conținut

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: More
ro: Mai multe

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Menu
ro: Meniu

en: Attachment
ro: Anexă

en: Page
ro: Pagina

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Location
ro: Locația

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Close
ro: Închideți

en: Messages
ro: Mesaje

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Hide
ro: Ascunde

en: Services
ro: Servicii

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Pagination
ro: Paginație

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Footer first
ro: Primul subsol

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: See all
ro: Vezi tot

en: First page
ro: Prima pagină

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
