LocalGov Base (2.3.1) - en to tr translation catalogue (52 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: Read more
tr: Devamını oku

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: More
tr: Devamı

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Menu
tr: Menü

en: Attachment
tr: Ek

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Location
tr: Konum

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Close
tr: Kapat

en: Messages
tr: İletiler

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Hide
tr: Gizle

en: Services
tr: Hizmetler (Services)

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Footer first
tr: Birinci alt bilgi

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Page @items.current
tr: Sayfa @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
