LocalGov Base (2.3.2) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Home
pt: Início

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Content
pt: Conteúdo

en: Disabled
pt: Desativado

en: More
pt: Mais

en: Overview
pt: Vista global

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Pesquisar

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Attachment
pt: Anexo

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Location
pt: Localização

en: General Settings
pt: Definições Gerais

en: Close
pt: Fechar

en: Messages
pt: Mensagens

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Tabs
pt: Separadores

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Ir para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Hide
pt: Esconder

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Pagination
pt: Paginação

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Current page
pt: Página atual

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Last page
pt: Última página

en: First page
pt: Primeira página

en: Page @items.current
pt: Página @items.current
