LocalGov Base (2.3.3) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: More
hi: अधिक

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Menu
hi: सूची

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Location
hi: स्थान

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: Close
hi: बंद करे

en: Messages
hi: संदेश

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Content top
hi: विषय सूची - ऊपर

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Content bottom
hi: विषय सूची - नीचे

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा
