LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: more
ar: المزيد

en: Homepage
ar: الصفحة الرئيسية

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة تعيين

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Timestamp
ar: الطابع الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: Attachment
ar: المرفق

en: Error
ar: خطأ

en: All
ar: الكل

en: Default settings
ar: الإعدادات الافتراضيّة

en: Area
ar: مجال

en: Page
ar: الصفحة

en: Location
ar: الموقع

en: Desc
ar: تنازلي

en: Calendar
ar: التقويم

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Destination
ar: الوجهة

en: Operator
ar: العامل

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Latitude
ar: خط العرض

en: Longitude
ar: خط الطول

en: Sort by
ar: فرز حسب

en: Days
ar: أيام

en: Display label
ar: عرض اللافتة

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: and
ar: و

en: Route
ar: الطريق

en: Sequence
ar: التسلسل

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي
