LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (36 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: more
cy: mwy

en: Homepage
cy: Hafan

en: Overview
cy: Arolwg

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Attachment
cy: Atodiad

en: Error
cy: Gwall

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Location
cy: Lleoliad

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Calendar
cy: Calendr

en: Start
cy: Dechrau

en: End
cy: Diwedd

en: Operator
cy: Gweithredydd

en: Street
cy: Stryd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: and
cy: ac

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
