LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (63 entries)

en: Type
de: Typ

en: more
de: mehr

en: Homepage
de: Startseite

en: Overview
de: Übersicht

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Schedule
de: Geplante Vorgänge

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Attachment
de: Anhang

en: Error
de: Fehler

en: All
de: Alle

en: Default settings
de: Standardeinstellungen

en: Area
de: Gebiet

en: Page
de: Seite

en: Location
de: Ort

en: Success
de: Erfolg

en: Start Date
de: Startdatum

en: End Date
de: Enddatum

en: Desc
de: Absteigend

en: Calendar
de: Kalender

en: Start
de: Beginn

en: End
de: Ende

en: Destination
de: Ziel

en: Duration
de: Dauer

en: Street
de: Straße

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Sort by
de: Sortierung

en: Stop
de: Stopp

en: Long name
de: Langer Name

en: Days
de: Tage

en: Display label
de: Beschriftung anzeigen

en: Locality
de: Ort

en: Apply
de: Anwenden

en: Intro text
de: Einleitungstext

en: Import settings
de: Importeinstellungen

en: Services
de: Dienste

en: Short Name
de: Kurzname

en: Offset
de: Versatz

en: and
de: und

en: Sequence
de: Sequenz

en: Direction
de: Richtung

en: Data Source
de: Datenquelle

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Data source
de: Datenquelle

en: Trip
de: Reise

en: Wheelchair
de: Rollstuhl

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Routes
de: Routen

en: Lat
de: Breitengrad

en: Areas
de: Flächen

en: Lon
de: Längengerad
