LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: more
fa: بیشتر

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: ID
fa: شناسه

en: Attachment
fa: پیوست

en: Error
fa: خطا

en: All
fa: همه

en: Default settings
fa: تنظیمات پیش‌فرض

en: Area
fa: منطقه

en: Page
fa: صفحه

en: Location
fa: مکان

en: Success
fa: موفقیت

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Desc
fa: نزولی

en: Calendar
fa: تقویم

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: Destination
fa: مقصد

en: Operator
fa: عملگر

en: Duration
fa: مدت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Display label
fa: عنوان نمایشی

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: and
fa: و

en: Route
fa: مسیر

en: Sequence
fa: دنباله

en: Direction
fa: جهت

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
