LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (43 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: more
hi: और भी

en: Homepage
hi: मुख पृष्ठ

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Sunday
hi: रविवार

en: Monday
hi: सोमवार

en: Tuesday
hi: मंगलवार

en: Wednesday
hi: बुधवार

en: Thursday
hi: बृहस्पतिवार

en: Friday
hi: शुक्रवार

en: Saturday
hi: शनिवार

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: Error
hi: त्रुटि

en: All
hi: सभी

en: Area
hi: छेत्र

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Location
hi: स्थान

en: Success
hi: सफलता

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Desc
hi: अवरोही

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Duration
hi: अवधि

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Display label
hi: प्रदर्शन लेबल

en: Apply
hi: लागू करें

en: and
hi: और

en: Route
hi: मार्ग

en: Sequence
hi: अनुक्रम

en: Direction
hi: दिशा

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
