LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Type
id: Jenis

en: more
id: selengkapnya

en: Homepage
id: Laman beranda

en: Overview
id: Sekilas

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Attachment
id: Lampiran

en: Error
id: Kesalahan

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Location
id: Lokasi

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Calendar
id: Kalender

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Destination
id: Tujuan

en: Duration
id: Durasi

en: Street
id: Jalan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Display label
id: Label tampilan

en: Locality
id: Lokalitas

en: Apply
id: Terapkan

en: Services
id: Layanan

en: Offset
id: Letak

en: and
id: dan

en: Route
id: Rute

en: Sequence
id: Urutan

en: Direction
id: Arah

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
