LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (56 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: more
ja: 続き

en: Homepage
ja: ホームページ

en: Overview
ja: 概観

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Wednesday
ja: 水曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: Schedule
ja: スケジュール

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: #
ja: No.

en: Attachment
ja: 添付

en: Error
ja: エラー

en: All
ja: すべて

en: Default settings
ja: デフォルトの設定

en: Area
ja: エリア

en: Page
ja: ページ

en: Location
ja: 場所

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Desc
ja: 降順

en: Calendar
ja: カレンダー

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Destination
ja: 行き先

en: Operator
ja: オペレータ

en: Duration
ja: 期間

en: Street
ja: 番地

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Stop
ja: 停止

en: Days
ja: 日

en: Display label
ja: ディスプレイラベル

en: Locality
ja: 地域

en: Apply
ja: 適用

en: Services
ja: サービス

en: Offset
ja: オフセット

en: and
ja: かつ

en: Route
ja: ルート

en: Sequence
ja: シーケンス

en: Direction
ja: 方向

en: Rows imported
ja: 行をインポート済

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順
