LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to ms translation catalogue (32 entries)

en: Type
ms: Jenis

en: more
ms: lagi

en: Homepage
ms: Laman utama

en: Overview
ms: Gambaran keseluruhan

en: Search
ms: Carian

en: Reset
ms: Set semula

en: Message
ms: Mesej

en: Settings
ms: Pengesetan

en: Name
ms: Nama

en: Default
ms: Lalai

en: Sunday
ms: Ahad

en: Monday
ms: Isnin

en: Tuesday
ms: Selasa

en: Wednesday
ms: Rabu

en: Thursday
ms: Khamis

en: Friday
ms: Jumaat

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Timestamp
ms: Cap waktu

en: Attachment
ms: Lampiran

en: Error
ms: Ralat

en: All
ms: Semua

en: Page
ms: Halaman

en: Location
ms: Lokasi

en: Desc
ms: Menurun

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Sort by
ms: Susun mengikuti

en: Apply
ms: Pohon

en: and
ms: dan

en: Direction
ms: Arah

en: Items per page
ms: Item per halaman

en: - All -
ms: - Semua -

en: Asc
ms: Menaik
