LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: more
nl: meer

en: Homepage
nl: Homepagina

en: Overview
nl: Overzicht

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Sunday
nl: zondag

en: Monday
nl: maandag

en: Tuesday
nl: dinsdag

en: Wednesday
nl: woensdag

en: Thursday
nl: donderdag

en: Friday
nl: vrijdag

en: Saturday
nl: zaterdag

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Attachment
nl: Bijlage

en: Error
nl: Fout

en: All
nl: Alle

en: Default settings
nl: Standaardinstellingen

en: Area
nl: Gebied

en: Page
nl: Pagina

en: Location
nl: Locatie

en: Success
nl: Succes

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: Desc
nl: Aflopend

en: Calendar
nl: Kalender

en: Start
nl: Begin

en: End
nl: Einde

en: Destination
nl: Bestemming

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Street
nl: Straat

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Days
nl: Dagen

en: Departure
nl: Vertrek

en: Display label
nl: Label weergeven

en: Locality
nl: Plaats

en: Apply
nl: Toepassen

en: Intro text
nl: Introductietekst

en: Import settings
nl: Instellingen importeren

en: Services
nl: Diensten

en: and
nl: en

en: Sequence
nl: Volgorde

en: Direction
nl: Richting

en: Data Source
nl: Databron

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Asc
nl: Oplopend
