LocalGov Bus Data (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Type
oc: Tipe

en: more
oc: mai

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Schedule
oc: Planning

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: All
oc: Tot

en: Default settings
oc: Paramètres per defaut

en: Page
oc: Pagina

en: Location
oc: Emplaçament

en: End Date
oc: Data de fin

en: End
oc: Fin

en: Duration
oc: Durada

en: Street
oc: Carrièra

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Sort by
oc: Triar per

en: Days
oc: Jorns

en: Apply
oc: Aplicar

en: Services
oc: Servicis

en: Offset
oc: Decalatge

en: and
oc: et

en: Direction
oc: Direccion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -
